Australia, Nowa Zelandia, Argentyna, Chile, Tanzania, Senegal, Indie, Panama – to tylko niektóre z egzotycznych krain, które odwiedził od 2017 roku szef gabinetu politycznego prezydenta, Krzysztof Szczerski. Za żadną z podróży nie zapłacił z własnej kieszeni, wszystkie zaliczył w ramach wykonywania obowiązków służbowych.

Pamiętacie „słońce Peru”, czyli  słynną podróż do Ameryki Południowej ówczesnego premiera Donalda Tuska? Po jedenastu latach mamy u władzy „dobrą zmianę”, a na interkontynentalne podróże samolotowe, zasysające z budżetu państwa setki tysięcy złotych oraz emitujące do atmosfery setki tysięcy ton gazów cieplarnianych pozwalają sobie już nie tylko najwyższe władze państwowe, ale również ministrowe.

Krzysztof Szczerski to jeden z najbliższych współpracowników Andrzeja Dudy. Minione dwa lata musiały być niezapomnianym okresem w życiu tego polityka. Odwiedził kilkadziesiąt krajów, w tym te najbardziej odległe. Za każdym razem deklarowane cele były podobne „umacnianie współpracy” na polu politycznym i gospodarczym. Łącznie spędził 286 dni w zagranicznych delegacjach, z czego 132 dni podróżował, a przez 154 dni towarzyszył mu prezydent wraz z całym dworem.

Dlaczego w dobie nadciągającej apokalipsy państwowy urzędnik urządzał sobie samolotowe podróże życia? Kancelaria Prezydenta wydała z siebie jedynie lakoniczne oświadczenie.

„Delegacje zagraniczne pana ministra Krzysztofa Szczerskiego wiążą się bezpośrednio z podwójną funkcją, jaką pełni w strukturze Kancelarii Prezydenta – tj. Szefa Gabinetu Prezydenta, jak i sekretarza stanu odpowiedzialnego za obszar polityki zagranicznej. Obok roli głównego doradcy prezydenta w kwestiach polityki zagranicznej, minister pełni także oficjalne funkcje w gremiach międzynarodowych. Minister reprezentuje również prezydenta podczas licznych uroczystości i wydarzeń o charakterze międzynarodowym” – czytamy w piśmie.

paypal

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Polataj tak sobie autorze, to ci podróże bokiem wyjdą…on tam nie dla frajdy latał, ale dlatego że by prezydencikim ministrem. Chyba że to porównamy jakbyś ty jako ty, ganiał 2 razy w tygodniu do Białegostoku albo Stargardu Szcz. i jeszcze musiał z kimś tam na miejscu gadać. Pasuje? Jest czego zazdrościć?

  2. I dlaczego robicie po raz kolejny z… gówna lotnisko??? Ma taką fuchę, że podróże po pięciu kontynentach (o ile mamy w tych państwach czynne przedstawicielstwa dyplomatyczne) szefa gabinetu politycznego prezydenta RP NIE SĄ NICZYM DZIWNYM!
    Jeżeli macie zamiar czepiać się do urzędnika wykonującego swoje zadania bo… przeciętny Kowalski nie lata i wykorzystując poczucie zazdrości można PiS dokopać… to osiągnęliście już poziom dna a… dno się w pierony oberwało.

  3. Jak tyle latał, to niewiele zwiedził, bo nie miał kiedy… to zupełnie jak bezsens niektórych podróży służbowych że jedziesz przez pół Polski tam i spowrotem (razem 8 godzin), żeby odbyć spotkanie trwające 40 minut.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Przejęcie Polska Press przez Orlen wstrzymane? Daniel Obajtek twierdzi, że nic nie wie

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wstrzymał przejęcie wydawnictwa Polska Press przez P…