To nadal nieoficjalna informacja, jednak nowy sekretarz partii Mo Gong Ming zaproponował zakaz sprzedaży psiego mięsa podczas festiwalu. Samorząd w Yulin wyraził chęć współpracy.

W czerwcua czeka nas kolejna edycja festiwalu okrucieństwa w Chinach, fot. youtube.com

Władze miasta Yulin rozważają wprowadzenie tymczasowego zakazu sprzedaży psiego mięsa podczas dorocznego festiwalu, gdzie miejscowi i turyści mogą „skosztować” mięsa psiego i kociego. Co roku w czerwcu ginie około 10 tysięcy psów i porównywalna liczba kotów. Zwierzęta zabijane są w bestialski sposób, są tłuczone pałkami, aby ich mięso było bardziej soczyste, są skórowane i następnie przyrządzane jako potrawa. W ostatnich latach rośnie jednak sprzeciw organizacji prozwierzęcych nie tylko zza granicy, ale też w samych Chinach.

Wczoraj internet obiegła wiadomość, pochodząca jakoby od samorządu miasta, że wyraziło ono chęć współpracy i dostosowania się do zakazu, który chce wprowadzić nowy lokalny sekretarz Mo Gong Ming. Podczas festiwalu w Yulin i w innych miastach Chin miałby obowiązywać zakaz sprzedaży psiego mięsa. Pod petycjami protestacyjnymi podpisało się 11 milionów ludzi, Partia postanowiła więc wziąć sobie ich głos do serca. Zakaz miałby objąć restauracje, markety, bazarki, niezależnych ulicznych sprzedawców. Humane Society International zachęca jednak do umiarkowanej radości.

Dziennikarze BBC zrobili wczoraj dyskretny wywiad wśród lokalnych restauratorów i usłyszeli, że wprowadzenie ewentualnego zakazu jak na razie nie jest w stanie powstrzymać wszystkich, którzy takiego mięsa będą chcieli spróbować, a jego amatorów wciąż nie brakuje. Restauratorzy wiedzą, że są silną grupą nacisku i Partia nie odważy się na drastyczne ograniczenie ich praw. Zwierzęta, które miałyby być zabite podczas festiwalu, zostaną zabite wcześniej, a lokale znajdą sposoby, by wyjść na swoje.

Pozostaje zaprotestować i podpisać petycję przygotowaną przez Otwarte Klatki.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Nie dla zysków, nie dla uciechy miliarderów. Powstaje oddolny europejski puchar piłkarski

Nie tylko Legia Warszawa reprezentuje polski futbol w europejskich pucharach w sezonie 202…