Bernadeta Krynicka ucieka sejmowym korytarzem przez uczestnikami protestu rodziców osób niepełnosprawnych (RON), którzy chcą jej zadać pytanie – takie zdjęcie robi od kilku godzin furorę w mediach społecznościowych. Obraz warty więcej niż tysiąc słów – skomentowała na Twitterze parlamentarzystka PO Agnieszka Pomaska.

Protest rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych trwa już w Sejmie od 23 dni. Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że niemal każdego dnia protestujący wyciągają z posłów PiS to, co najgorsze. Pod koniec kwietnia Stanisław Pięta napisał na Twitterze: „Dalsze tolerowanie łamania prawa jest błędem. Z zachowaniem ostrożności Straż Marszałkowska powinna wynieść protestujących i przekazać @PolskaPolicja”. Przebił go wiceszef klubu PiS Jacek Żalek (Porozumienie), który we wtorek w TOK FM tłumaczył, że nie można spełnić postulatu protestujących – dać im po 500 złotych miesięcznie w gotówce, bo traktują oni swoje dzieci jak „żywe tarcze” i „zakładników”, dodając jeszcze, że wśród nich mogą być „zwyrodniali rodzice”. Przebiła ich jednak Bernadeta Krynicka (PiS ). – Jako matka dziecka niepełnosprawnego, osoby dorosłej, może to będzie brutalne, znalazłabym paragraf na tych rodziców, którzy przetrzymują swoje dzieci w Sejmie w takich warunkach niegodnych – stwierdziła 8 maja rozmowie z TVN.

Rodzice niepełnosprawnych podjęli dziś próbę nawiązania dialogu z posłanką Krynicką. Kiedy parlamentarzystka pojawiła się na sejmowym korytarzu, zaczepiła ją Iwona Hartwich, jedna z liderek protestu okupacyjnego.  – Prosimy panią o rozmowę –  wołała. Krynicka nie wykazała jednak najmniejszej woli podjęcia rozmowy.  – Nie będę z panią rozmawiała – odparła, po czym ruszyła szybkim krokiem, zostawiając w tyle matkę i jej niepełnosprawnego syna.

 

Protest rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych trwa w Sejmie od 18 kwietnia. Dwa główne postulaty to:  wprowadzenie dodatku rehabilitacyjnego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia w kwocie 500 złotych miesięcznie oraz podniesienie renty socjalnej od 1 czerwca do „poziomu równego najniższej emeryturze”. Władza w porozumieniu z częścią ugodowych organizacji pozarządowych zajmujących się wspieraniem niepełnosprawnych,  zdecydowała spełnić tylko drugie żądanie. Rodzice okupujący Sejm uznali to za próbę oszustwa i zapowiedzieli kontynuację protestu, aż do spełnienia ich żądań.

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Obrońcy spermy chcą żeby kobiety rodziły niepełnosprawne dzieci, to niech teraz na nich płacą!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Indyjscy pracownicy portowi odmówili przeładunku izraelskiej broni

Indyjski związek zawodowy robotników portowych, Water Transport Workers Federation of Indi…