Wczoraj nastąpił dramatyczny, następny odcinek serialu politycznego, w którym występują znany aktor ukraiński, dziś prezydent Ukrainy i jego amerykański odpowiednik. Anonimowy oficer CIA, który według New York Times pracował kiedyś w Białym Domu, ujawnił treść oskarżenia Trumpa o zwracanie się o ingerencję obcego państwa w amerykańskie wybory. To, co Trumpowi wydawało się z początku „jakimś kawałem”, zmienia się w największy kryzys jego kadencji.

Demokraci nie wahają się nazywać miliardera „mafijnym szefem” i starają się robić jak najwięcej hałasu, by zaszkodzić Trumpowi na rok przed wyborami. Próbują ruszyć z procedurą destytucji prezydenta, krzyczą o gwałceniu konstytucji i „skandalicznych” próbach zatuszowania afery.

Trump, wikimedia.

Przypomnijmy: na kilka dni przed telefoniczną rozmową z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim Donald Trump kazał zamrozić amerykańską pomoc finansową (potem odblokowaną) – 400 milionów dolarów, a potem, w czasie owej lipcowej rozmowy, zlecał Ukraińcowi znalezienie haków na swego wyborczego konkurenta Joe Bidena. Trump sugerował, by zabrać się do tego od strony jego syna, który pracował na Ukrainie.

Ci, którzy słuchali nagrania, mówią o widocznej asymetrii rozmowy: Trump mocno góruje nad jakby przestraszonym i układnym Zełenskim, nowym w polityce. Republikanie starają się minimalizować aferę. Destytucja Trumpa jest właściwie niemożliwa, gdyż Senat jest republikański, ale zarzut tuszowania ze strony administracji jest mocny, już udowodniony, co nie pozwoli umrzeć sprawie.

paypal

 

 

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Przestań bredzić redaktorze! Jeżeli zawsze jesteś tak ,,obiektywny” to niechaj cię kaczki zdepczą!
  To była zwyczajna rozmowa w znacznie bardziej umiarkowanym tonie niż tweetowe wypowiedzi Trumpa! Nawet amerykańscy fachowcy-prawnicy twierdzą, że pada tam jedynie stwierdzenie o konieczności przeprowadzenia ŚLEDZTWA ws. syna Bindena, które – przypomnę – zostało umorzone na POLECENIE POROSZENKI. (i gdzie te ,,szukanie haków?”).
  Rozwój wypadków wokół tej ,,wydmuszki” pozwala postawić tezę, że była to PR zagrywka Trumpa, który najpierw postarał się ,,puścić farbę”, następnie odczekał i pozwolił upublicznić rozmowę w której nic takiego nie ma! I demokraci sami rozwalili swojego głównego kandydata w wyborach prezydenckich! Normalnie – majstersztyk, jeżeli nawet śledztwo nic nie wykaże to smród będzie się snuł, a demokraci nie mają innego dobrego pretendenta.

  1. Skorpuś daj namiary na twój portal, zobaczymy prawdziwe dziennikarstwo.

  2. Śledztwo w sprawie synalka Bidena było umorzone formalnie z polecenia Poroszenki, ale to nie była jego inicjatywa. Stary Biden po prostu rozkazał Prosiaczkowi, by ukręcił sprawie łeb, a prokuratora generalnego Ukrainy, który stawał okoniem, kazał wywalić z roboty.

  3. Poziomeczko dzieciątko drogie! Trzeba czytać coś więcej niż tylko Strajk, bo wyprowadza w pole.

  4. @ Lubat!
   Zgadza się. Jednak to Poroszenko podejmował decyzje, zwalniał niepokornego prokuratora. Biden senior – ukrywał się w cieniu!
   To Poroszenko powinien ponieść za to odpowiedzialność na Ukrainie. A Bidenowi kubeł wody z lodem na łeb – dobrze zrobi.

  5. Skorpionie nr 13, posłuchaj mediów ukraińskich. Jak grzmią. I co konkluduje się nt.temat. A obiektywni i zdystansowani komentatorzy to co mówią Skorpionie nr 13 ? Np Karasiow, Bakarow ? A jak sprawę komentuje znany i ceniony politolog Pogrebienski ……. O politykach opozycyjnych – nie od Piotra Alejsiejewicza – nie mówiąc. A np. zana działaczka na rzecz wolności słowa na Ukrainie Helena Bondarenko ? Ale w oryginale Skorpionie posłuchaj, w oryginale: po rosyjsku lub po ukraińsku (no, niech będzie w „sur-żyku”) . Polecam……

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Koalicji Lewicy może grozić rozpad. Jest kłótnia o „jedynkę” do PE

W cieniu politycznej burzy, koalicja Lewicy staje w obliczu niepewnej przyszłości. Wzrasta…