– Nie ma pan prawa zadawać mi pytań – powiedział Donald Trump do reportera hiszpańskojęzycznej telewizji podczas konferencji prasowej w stanie Iowa. Po raz kolejny okazało się, że miliarder starający się o nominację na kandydata w wyborach prezydenckich nie potrafi, a nawet nie stara się ukryć swoich rasistowskich poglądów. Mimo to pozostaje liderem we wszystkich sondażach.

Donald Trump podczas swojego wystąpienia / flickr.com/MikeLicht
Donald Trump podczas swojego wystąpienia / flickr.com/MikeLicht

Jorge Ramos, jeden z najbardziej znanych dziennikarzy stacji Univision, przez kilka minut zgłaszał się do wypowiedzi podczas spotkania Trumpa z przedstawicielami mediów w mieście Dubuque. Za każdym razem kandydat Republikanów ostentacyjnie go ignorował. Ramos próbował wstać i zadać swoje pytanie bez kolejki. Trump był tym wyraźnie zirytowany. – Siadaj, nie zostałeś wywołany – odburknął arogancko. Dziennikarz zwrócił uwagę, że ma prawo zadać pytanie.  – Nie ma masz prawa, nie byłeś wywołany, wracaj do Univision – odpowiedział miliarder. Ostatecznie Ramos został wyprowadzony z sali przez ochorniarza.

Trump nie cieszy się uznaniem latynoskich mediów w Stanach Zjednoczonych. Trudno jednak żeby było inaczej, skoro od początku swojej kampanii wypowiada się o mieszkających w USA osobach hiszpańskojęzycznych jako o „złodziejach”, „kryminalistach”, „narkomanach” i „gwałcicielach”. Jedną z jego flagowych propozycji wyborczych jest deportacja wszystkich osób, które przebywają na terenie USA bez pozwolenia. Trump deklaruje również, że jako prezydent zgłosi projekt budowy na meksykańsko-amerykańskiej granicy muru o długości 1900 mil. Jest też zwolennikiem likwidacji prawa do uzyskania amerykańskiego obywatelstwa urodzonym w USA potomkom imigrantów.

https://youtube.com/watch?v=v8fX3W8h2b0%22+frameborder%3D%220%22+allowfullscreen%3E%3C

Ostatecznie ochrona Trumpa pozwoliła Ramosowi wrócić na salę. – Nie jest pan w stanie deportować 11 mln osób ani zbudować muru na granicy – tłumaczył dziennikarz. W odpowiedzi Trump zaczął wyliczać przestępstwa, popełniane przez meksykańskich imigrantów.
Zachowanie Trumpa na konferencji w Iowa jest kolejnym skandalem, wywołanym przez miliardera w ostatnich tygodniach. Na początku sierpnia zasugerował, że Megyn Kelly, dziennikarka stacji Fox News zadawała mu niewygodne pytania, ponieważ miała okres. – Widzicie, krew wypływała jej z oczu, krew wypływała z niej wszędzie – komentował Trump. Kelly przypomniała wcześniej podczas debaty, że kandydat nazwał kiedyś otyłe kobiety „grubymi świniami, psami, niechlujami i odrażającymi zwierzętami”. Kilka dni później Trump, zapytany przez dziennikarza o to, co powiedziałby znanemu z antykapitalistycznych poglądów papieżowi Franciszkowi, odpowiedział „ISIS też chce cię dorwać”.
Mimo kolejnych żenujących wypowiedzi Donald Trump jest wciąż niekwestionowanym liderem w republikańskich prawyborach. Według najnowszego sondażu, miliarder może liczyć na poparcie 30 proc. zwolenników tej partii, podczas gdy drugi w stawce gubernator Florydy Jeb Bush – na zaledwie 8 proc.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. ” Trump: USA zepsuły stosunki nie tylko z Rosją, ale także z całym światem” i „Trump: USA zepsuły stosunki nie tylko z Rosją, ale także z całym światem” to dwa tytuły pl.spuniknews.com (z http://pl.sputniknews.com/polityka/20150822/869537.html http://pl.sputniknews.com/opinie/20150824/878552.html) a sprawa jest prosta: Obama w USA wk….ł Amerykanów (zarówno Reps i Dems) bo zalegalizował ileśnaście milionów nielegalnych imigrantów w przeważającej mierze z Ameryki Łacińskiej. Jest jeden drobny pikuś: ex-imigranci w USA „załatwiają” sprawy swoich krajów pochodzenie nie tak jak życzą sobią Amerykanie i klasycznym dowodem są protesty przeciw…..lobby żydowskim w USA.
    Dlatego pismaki „leficowe” z strajk.eu wg zasady „copy” (z Wybióczej/KPolitycznej) robie nieudolnie „paste” bo na coś samodzielnego im się nie trafia. A te dwa cytaty w pl.sputniknews.com pokazują, że ta jaczejka (Soros/Summers/Friedman/Michnik etc) mają za co nie kochać Trumpa (skądinąd śliczny burak, w stylu polskich businesmanów – czytać tak jak napisane – ten sam 'styl’: gold keta na szyi. garnitury 'demi cler’ z naszywakami na rękawach, mokasyny i białe skarpetki). Bo przypadkiem gdyby został „preziem’ w USA to dogadałby się z Ruskimi (jak kiedyś Nixon dogadał się z Wietnamem z niewielką pomocą Kissingera – tyż Żyd).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Druzgocący dla rządu raport NIK o walce z pandemią

NIK opublikowała raport z kontroli działań państwa polskiego w walce z pandemią COVID-19. …