Wielka Brytania powinna jeszcze raz zapytać obywateli o zgodę na opuszczenie Unii Europejskiej – tak uważa Katarina Barley, czołowa polityczka niemieckiej socjaldemokracji. Jej zdaniem mieszkańcy UK nie mieli świadomości, że władze będą chciały zafundować tak drastyczne warunki Brexitu.

– Wielu obywateli naiwnie i błędnie myślało, że Wielka Brytania po opuszczeniu Unii Europejskiej zachowa status zbliżony do tego jakim cieszą się Szwajcaria czy Norwegia. Tymczasem czeka ich realne wyjście ze wspólnego rynku, koniec swobodnego przepływu pracowników oraz opuszczenie jurysdykcji Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości – powiedziała Barley, uważana na osobę nr 2 w SPD po przewodniczącym Martinie Schulzu. Polityczna swoje zdanie wyraziła w rozmowie z wpływowym serwisem Politico. Barley sprawy Zjednoczonego Królestwa leżą szczególnie na sercu, gdyż sama jest w połowie Brytyjką.

– Kiedy trwała kampania przed referendum, mało kto miał pełną świadomość tego, co Brexit będzie oznaczać. Brytyjska klasa polityczna sama pewnie sobie z tego sprawy nie zdawała – zauważyła Barley, która zaznaczyła, że jej partyjny kolega i być może, od najbliższej jesieni, nowy kanclerz Niemiec, Martin Schulz, również jest zwolennikiem powtórzenia referendum.

Niecałe pół roku przed wyborami do Bundestagu, socjaldemokracji z SPD idą w łeb w łeb z chadekami z CDU. Obie partie mogą obecnie liczyć po ok. 30 proc. poparcia.

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Widzę, że ziomekp.1, przyjął narrację wszelkiej maści prawicy, że ,,lewactwo” jest za Unią w obecnym kształcie, otóż nie jest i nigdy nie było. Przyjął też narrację w rozumieniu pojęcia lewactwo.

  2. Znaczy będziem głosować do usranej śmierci albo do wyniku który zadowoli tzw. „lewactwo” (nie mylić z lewicą — tak jak np. katolika z katolem), jak brytole zagłosują za pozostaniem w unii to „lewactwo” uzna społeczeństwo za roztropne i mądre, w innym przypadku uzna za bezdennie tępe — sram na was „różowawe lewactwo”, dzięki wam lewica i jej hasła zdychają w całej europie, pozdrawiam serdecznie, lewicowiec.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Chiny: państwo nie pozwoli miliarderowi na rozrzutny tryb życia

Bardzo ciekawy wyrok zapadł wobec twórcy konglomeratu HNA Group Chen Fenga. Bogacz uchylał…