To wyrok sądu w Missouri: obejrzenie z należytą uwagą Disneyowskiej kreskówki co najmniej raz w miesiącu w więzieniu to kara, na jaką zasłużył sobie David Berry Jr. – człowiek określany przez rządową agencję ochrony środowiska jako „jeden z największych przypadków kłusownictwa jeleni w historii państwa”.

Jak podaje Associated Press, oskarżony o kłusownictwo mężczyzna został skazany na obejrzenie filmu Walta Disneya „Bambi”, z pierwszym seansem przed 23 grudnia 2018 r., i co najmniej jednym seansem w ciągu każdego kolejnego miesiąca podczas swojego rocznego pobytu w więzieniu. Dodatkowo w zakładzie karnym ma spędzić 120 dni za posiadanie nielegalnej broni.

David Barry Jr. oraz jego ojciec zostali dodatkowo pozbawieni dożywotnio uprawnień łowieckich oraz wędkarskich – za to, że obaj zabijali zwierzęta pod osłoną nocy. Barry Junior z Lawrence pozostawiał w lesie zwłoki jeleni po zdekapitowaniu. Teraz obywatel stanu Missouri co miesiąc będzie przeżywał na nowo rozterki animowanego jelonka – tak długo, aż dotrze do niego wymiar krzywdy, którą wyrządził.
29-letni kłusownik, który w ciągu ostatnich trzech lat miał nielegalnie pozbawić życia kilkaset jeleni i saren od 6 grudnia przebywa w zakładzie karnym w swoim hrabstwie. Prokurator Don Trotter w tym przypadku okazał się bezlitosny: postawił zarzuty synowi, choć stwierdził, że ojciec również uczestniczył w procederze kolekcjonowania głów zabitych zwierząt.

W 2017 również stryj Davida Berry’ego Juniora, miejscowy biznesmen z hrabstwa Dade, Eric Berry, usłyszał wyrok skazujący za nielegalne polowanie. Stosował bardziej przebiegłe metody niż po prostu strzelanie z broni palnej: wabił sarny intensywnym światłem by potem zabić je i sporządzić trofeum. Praktykował taki sposób „polowania” przez 18 lat. Dwaj bracia Davida Berry’ego również usłyszeli zakaz polowań – jeden na osiem, drugi na osiemnaście lat.

David Berry Junior posiedzi za kratkami przez ponad rok. Co najmniej 12 razy obejrzy sobie animację Disneya z 1942 roku.

patronite

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Oj tam, oj tam, wielki płacz o jelenie! W końcu tamto państwo powstało na skalpowaniu Indian i wieszaniu murzynów. Więc tradycje są ciągle żywe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Indyjscy pracownicy portowi odmówili przeładunku izraelskiej broni

Indyjski związek zawodowy robotników portowych, Water Transport Workers Federation of Indi…