Przed meczem Ligi Mistrzów pomiędzy Borussią Dortmund a AS Monaco doszło do ataku terrorystycznego, którego celem byli zawodnicy i pracownicy niemieckiego klubu. Eksplodował ładunek wybuchowy umieszczony na trasie pojazdu. Jeden z piłkarzy Borussii został ranny.

Zdarzenie miało miejsce tuż przed spotkaniem, które miało się rozpocząć o 20:45 na Signal Iduna Stadion w Dortmundzie. Bomba została zdetonowana podczas przejazdu autokaru ulicami miasta. „Jak przejeżdżaliśmy obok miedzy autami a płotem wybuchła bomba” – tak zdarzenie opisuje polski piłkarz Borussii Łukasz Piszczek.


W wyniku eksplozji ucierpiał Marc Batra,  26-letni Hiszpan, reprezentujący barwy niemieckiego klubu. Zawodnik  z rozciętą ręką został przewieziony do szpitala. Jest szansa, ze zagra w meczu, który został przełożony na jutro.

Władze Borussii poinformowały, że piłkarze i pracownicy są w hotelu i nie ma żadnego zagrożenia dla ich życia i zdrowia. Klub zadecydował, że spotkanie się nie odbędzie, gdyż cześć graczy jest w szoku.

Komunikat wydała również miejscowa policja. Dowiadujemy się, że bomba nie była umieszczona w pojeździe, lecz obok niego. Funkcjonariusze prowadzą przeszukania samochodów znajdujących się w okolicach stadionu.

– Kibice i dziennikarze zostali profesjonalnie poinformowani o incydencie. Ogłoszono, że mecz odbędzie się jutro. Pełen profesjonalizm, nikt nie panikował. Marc Bartra nie jest bardzo poszkodowany, ma rozcięta rękę. To nie jest nic, co by zagrażało jego życiu ani karierze – mówił na antenie TVN24 Michał Pol z „Przeglądu Sportowego”, który jest w Dortmundzie.

 

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Strajkowali, walczyli, ale czy wygrali? Pracownicy MPK Łódź dostaną premię, na podwyżki jeszcze poczekają

Zakończył się spór zbiorowy w MPK Łódź. Oficjalnie – wszyscy są zadowoleni wynikiem …