24 miliony złotych może zyskać budżet państwa z tytułu ukrócenia procederu unikania opodatkowania w Polsce przez firmę LPP, właściciela marek Reserved, Cropp i House.

Sklep należący do firmy LPP, znanej m.in. z tego, że unikała podatków dzięki przeniesieniu prawa własności wobec własnych znaków towarowych na spółkę w Dubaju/wikimedia commons

Sprawa dotyczy rozliczenia z fiskusem za 2012 roku. Według kontrolerów z Urzędu Kontroli Skarbowej w Gdańsku LPP podało błędne rozliczenie kosztów uzyskania przychodu. Firma udzieliła sublicencji zarejestrowanej na Cyprze spółce Gothals Ltd, co wpłynęło na zaniżenie podstawy opodatkowania w Polsce. Decyzja nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona, jednak jak podaje „Gazeta Wyborcza”, w grę wchodzi wysoka suma, bo aż 24 mln zł zaległego podatku.

LPP w wydanym komunikacie potwierdziło, że w protokole dostarczonym przez UKS znalazły się niedobre dla firmy wiadomości.

„LPP informuje, iż w dniu 20 stycznia 2017 r. doręczono mu protokół sporządzony w ramach postępowania kontrolnego prowadzonego przez Urząd Kontroli Skarbowej w Gdańsku (UKS) wobec emitenta odnośnie rzetelności deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowości obliczania i wpłacania przez emitenta podatku dochodowego od osób prawnych za 2012 rok (protokół) wraz z zawiadomieniem o wyznaczeniu terminu do wypowiedzenia się w sprawie zebranego materiału”

Czy 24 mln złotych to kwota do udźwignięcia dla firmy będącej jednym z odzieżowych potentatów na krajowym rynku? Najprawdopodobniej tak, gdyż po trzech kwartałach 2016 roku skonsolidowane przychody grupy wnosiły 4,2 mld zł, zysk z działalności operacyjnej 27 mln zł, a zysk netto 17,7 mln zł. Konieczność zapłacenia podatku wiązać się będzie zatem z odnotowaniem straty w rocznym bilansie, która nie powinna jednak zagrozić stabilności finansowej przedsiębiorstwa.

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. za platfusów można było kraść do woli a przykład szedł z samego biura politycznego, piękny sukces będzie na yankeski złom

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Protest w Poznaniu. Władze miasta obiecały, że nie będzie podwyżek i od 10 lat słowa dotrzymują

Jak wspominają pracownice żłobków, ówczesny prezydent Poznania, Ryszard Grobelny, w 2011 r…