Grupa agresywnych chuliganów próbuje sforsować policyjny kordon. Krzyczą do uczestników Marszu Równości: zajebiemy Was! Policja używa gazu pieprzowego. W pierwszym szeregu napastników paraduje kobieta z małym dzieckiem na rękach. Przeciwnicy równości społecznej używali swoje pociechy jako tarczy. Czy tak ma wyglądać „normalna rodzina”?

– Do tej pory boli widok płaczącego niemowlęcia na ręku tatusia, który krzyczał, że pedały mają wypierdalać. A ten chłopiec tak płakał… – napisała Agata Nowak, jedna z uczestniczek II Marszu Równości, który w niedzielę przemaszerował ulicami Częstochowy. Okazuje się, że wulgarne okrzyki, groźby i agresja to nie wszystko, czego musiały doświadczyć dzieci nieodpowiedzialnych rodziców, którzy zabrali je na nienawistny spęd przeciwko tęczowemu pochodowi.

Kiedy Marsz Równości podchodził pod Jasną Górę, po obu stronach płotu ogradzającego aleję od parku zgromadzili się m.in. bojówkarze Rakowa Częstochowa, nacjonaliści z ONR. O ich obecność apelował były radny PiS Artur Sokołowski, który dwa tygodnie przed marszem groził też rozlewem krwi. O liczne przybycie na kontrdemonstracje prosił też poseł Kukiz’15 Tomasz Jaskóła. Atmosfera była niespokojna. Agresywnych homofobów, którzy grozili uczestnikom i uczestniczkom marsz musiała powstrzymywać policja. W ruch poszły tarcze, pałki i gaz pieprzowy.

Na zdjęciu opublikowanym przez Tęczową Częstochowę widać matkę z małym dzieckiem. Kobieta nie usunęła się z największego kotła, mimo, że funkcjonariusze zapowiadali użycie siły w przypadku nie zastosowania się do poleceń.

– Oprócz prowodyrów sytuacji w zasięgu chmury znalazły się stojące za nimi kobiety z dziećmi, które swoją drogą też zachowywały się bardzo wulgarnie i wykrzykiwały homofobiczne hasła w naszą stronę – wskazuje Małgorzata Mróz z Tęczowej Częstochowy, jedna z organizatorek Marszu Równości. – Nacjonaliści wzięli na blokadę żony z dziećmi na rękach i używali ich jako tarczy, mówiąc policji, że nie mogą użyć żadnych środków przymusu bezpośredniego, bo przecież są z nimi maluchy – dodaje.

Według amerykańskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób reakcją dziecka na kontakt z gazem pieprzowym mogą być problemy z oddychaniem, oparzenia, opuchlizny i rany, nie mówiąc już o traumie psychicznej. Nienawiść do równości społecznej jest najwyraźniej jednak dla „zwolenników normalnej rodziny” silniejszym uczuciem niż miłość do własnego dziecka.

paypal

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Niech się gówniarz od małego zaprawia do kibolstwa. W psedskolu wsyscy mu bendom zazdrościć bohaterstwa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Przeciwko umorzeniu śledztwa w sprawie śmierci Jolanty Brzeskiej

Kilkaset osób demonstrowało 9 listopada w Warszawie pod Ministerstwem Sprawiedliwości w zw…