Ważne oświadczenie wydał Zarząd Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” w sprawie krytyki, z jaką spotkali się aktywiści  Stowarzyszenia Kampania Przeciw Homofobii.

Podczas Marszu Tysiąca Tóg w Warszawie 11 stycznia br., poza flagami Polski i Unii Europejskiej, można było zaobserwować tęczowe flagi środowisk LGBT. Jednak, jak napisali później aktywiści, którzy zorganizowali przemarsz pod tym symbolem, zdarzało im się słyszeć uwagi co najmniej krytyczne pod swoim adresem.

„„Marsz się Pani pomylił”, „Nie o te wartości dzisiaj walczymy” usłyszały prawniczki, które na Marszu Tysiąca Tóg pojawiły się z tęczowymi flagami. (…) Brak jasnego stanowiska w sprawie tęczowych flag mógł zdezorientować uczestników i uczestniczki Marszu, którzy poczuli przyzwolenie na upominanie osób niosących tęczowe flagi wzbudzając w nich poczucie zagrożenia. (…) Miejsce tęczowych flag jest tam, gdzie toczy się walka w obronie niezależności wymiaru sprawiedliwości. Dlatego za konieczne uważamy, aby w regulaminach każdego kolejnego marszu organizowanego przez środowisko prawnicze znajdował się zapis zachęcający do przynoszenia ze sobą zarówno flag polskich, unijnych, jak i tęczowych. Kiedy mówimy, że „Nie ma równości bez praworządności” pamiętajmy również o tym, że „Nie ma praworządności bez równości!” napisali w „Liście otwartym” działacze Stowarzyszenia Przeciw Homofobii.

Odpowiedzią na stanowisko SPH jest dzisiejsze, ważne oświadczenie Zarządu Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” jednej z ważniejszych organizacji sędziowskich i jednego z organizatorów wspomnianego Marszu Tysiąca Tóg. Wyrazili w nim ubolewanie z powodu incydentów, z którymi spotkali się niosący tęczową flagę.

„Czujemy się zobowiązani stać na straży podstawowych praw człowieka, naszym statutowym celem jest ochrona równości, wolności, praw i swobód obywatelskich. W pełni podzielamy stanowisko, że widoczna różnorodność wśród obywateli wzbogaca organizowane w obronie praworządności przedsięwzięcia i stanowi o sile społeczeństwa obywatelskiego”.

Wyrażone publicznie stanowisko sędziowskiej organizacji jest ważne w tym sensie, że w przyszłości będzie można uniknąć podobnych nieporozumień podczas kolejnych wystąpień obywateli broniących swoich praw i wolności.

paypal

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. No prosze. Az by się chciało nroliberalni ortodoksi łączcie się.To już nawet nie jest śmieszne. Tęczowi zawsze byli przyd*pasami neoliberalnych elit ale wkurza mnie ta obrzydliwa hipokryzja mafii sędziowskiej. Ile trzeba miec w sobie zklamania i fałszu zeby stwierdzić ze broniąca swych feudalnych przywilejów i systemu powszechnej niesprawiedliwości kasta nierobów ma na celu „obrone wolności, równości i praw obywatelskich” to sie w głowie nie mieści. Od kiedy gnojenie obywateli czy pilnowanie interesow banksterow, oligarchów i lokalnych urzędniczych mafii jest obroną „praw obywatelskich”? Chyba ze milosnicy feudalizmu z iustiti za obywateli uważaja tylko bogaczy i siebie nawzajem a reszta to chłopi pańszczyźniani ktorzy mają tylko na nich robić cale życie i nie podnosić głowy. Tęczowi lewacy ramie w ramie z feudalną kastą sędziowską byle przeciw PiS. Nawet, tymi ktorzy są fundamentem niesprawiedliwych stosunków spolecznych w naszym kraju, ktorzy gardzą ludźmi pracy i niezmordowanie bronią interesow bogatych przeciwko biednym gnojąc i szykanując tych ostatnich czy niszcząc życia całym rodzinom bez mrugnięcia okiem

    1. 100/100
      I oto wyszła „flaga” z worka, już wiemy dlaczego tzw. lewica tak zajadle broni kasty sędziowskiej — co tam prawa pracownicze, co tam minimalne emerytury czy godziwe pensje, co tam normalna praca i etat, co tam….. ważne, że następna grupa zawodowa poparła LGBTQWERTY!!!!!!!!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Przeciwko umorzeniu śledztwa w sprawie śmierci Jolanty Brzeskiej

Kilkaset osób demonstrowało 9 listopada w Warszawie pod Ministerstwem Sprawiedliwości w zw…