Pracownicy znanej sieci handlowej zrzeszeni w „Solidarności” walczą o swoje prawa z zarządem Jeronimo Martins. Dyrekcja zwolniła jednego z aktywnych związkowców. Działacze uważają, że bezprawnie. Pod siedzibą spółki odbędzie się niebawem akcja protestacyjna.

Sklep sieci Biedronka, Suwałki / wikipedia commons
Sklep sieci Biedronka, Suwałki / wikipedia commons

Związkowcy z komisji NSZZ „Solidarność”, działającej w sieci sklepów Biedronka apelują o wsparcie podczas pikiety, która odbędzie się pod budynkiem zarządu firmy. Akcja jest zaplanowana na wtorek (15 grudnia) na godz. 13:30. Pracownicy będą się domagać przywrócenia do pracy jednego ze swoich kolegów, z którym rozwiązano umowę;  zdaniem związku w tym wypadku zostały naruszone zapisy kodeksu pracy.

– Był jednym z najbardziej zaangażowanych członków naszej komisji, kierownictwo od dłuższego czasu miało go na celowniku – mówi dla Strajk.eu jeden z działaczy biedronkowej „S”.

Protest ma również na celu wyrażenie sprzeciwu wobec braku dialogu na linii związek – dyrekcja spółki w sprawie podwyżek płac w roku 2016. Związkowcy zwracają też uwagę na niesprawiedliwy podział premiowy oraz ograniczeniem zatrudnienia w sklepach, które skutkuje przerzuceniem większej ilości obowiązków na przepracowany personel.

Udział we wtorkowej akcji zapowiedzieli należący do „Solidarności” pracownicy Biedronek z innych miast. Atmosfera jest bojowa. – Zwrócić chcemy uwagę na fakt, że jest to nasz jedyny sposób walki o godne warunki pracy i płacy – podkreśla Piotr Adamczak, przewodniczący „S” w Jeronimo Martins Polska.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Kuriozalna propozycja Bułgarii pod adresem NATO

Groteskowe deklaracje bułgarskich władz na trwającej sesji Zgromadzenia Parlamentarnego NA…