Szaleństwo

Były prezydent Polski Bronisław Komorowski wspominając tragicznie zmarłego Jana Lityńskiego napisać raczył: „Z Jankiem poznaliśmy się tak jak przystało na rewolucjonistów pierwszej godziny: w celi aresztu w Pałacu Mostowskich, gdzieś pod koniec lat 70”. „Rewolucjonistów”… Wolałbym, żeby prezydent mojego państwa, niechby nawet były, nie używał słów, których znaczenia całkowicie nie rozumie.
*
„73 proc. Polaków nie zaszczepiłoby się preparatami z Rosji czy Chin, nawet gdyby były szybciej dostępne”, donosiła tydzień temu estońska firma United Surveys. „Już troszeczkę dreszcze mam”, wyrażał swój niepokój prof. Horban, główny doradca premiera do spraw zwalczania epidemii koronawirusa, gdy pytano go o nadejście trzeciej fali epidemii. Wczoraj Andrzej Duda, prezydent, rozmawiał z prezydentem Chin Xi Jinpingiem. Gadali m.in. o możliwości zakupu chińskich szczepionek. Ciekawe dla kogo, skoro Polacy nie chcą się tym szczepić?
*
„Moja intuicja jest taka, że te szczepionki są tak samo dobre jak inne”, powiedział w radiu Zet prof. Jerzy Duszyńsaki, prezes PAN. Intuicja – to jest ten fundament twierdzeń, których oczekuję od polskich naukowców.
*
Rok zajęło polskim naukowcom i politykom dojście do wniosku, że przyłbice i szaliki nie chronią przez wirusem. W związku z tym wydano, uwaga, zakaz, używania przyłbic i szalików do zasłaniania twarzy. Noszenie tego może teraz być karane mandatem.
*
„Jeżeli lewica nie będzie obarczona lewactwem, możemy przekroczyć 20 procent poparcia”, powiedział w radiu RMF Marek Dyduch. Poseł Lewicy. Lewicy, no słowo daję.
*
Prezes spółki od paliw i gazet lokalnych nazwiskiem Obajtek dał się nagrać przy jakiejś okazji. Na taśmach słychać, jak rzuca kurwami na lewo i prawo, a także innymi wulgarnymi podobno wyrazami. Podobnie jak prezes Obajtek mówi co najmniej połowa polskiego społeczeństwa, a nawet, obstawiam, więcej. W sprawie bluzgów prezesa stanowisko wydało Polskie Stowarzyszenie Syndromu Tourette’a. Poddało w nim analizie kurwy i chuje prezesa. Analizę przedrukowały poważne gazety i inne poważne media.
*
„Na Żołnierzach Wyklętych nie ciąży już niesprawiedliwe odium. Teraz odbierają oni zasłużoną chwałę jako ,,Żołnierze Niezłomni”, napisał 1 marca, Dniu Żołnierzy Wyklętych prezydent Polski, kraju europejskiego średniej wielkości, aspirującego do krynicy prawdy i uczciwości. Dwa dni wcześniej mieszkańcy Hajnówki uczcili pamięć ofiar pacyfikacji wsi z powiatu bielskiego przez oddział podziemia antykomunistycznego pod dowództwem Romualda Rajsa „Burego”. Zamordowano wówczas 79 osób.
*
Polska Fundacja Narodowa wyprodukowała film dla społeczności międzynarodowej. Jego bohaterem jest premier Polski Mateusz Morawiecki. „Mając zaledwie 11 lat zaczął w podziemiu walkę o niepodległość”, mówi o nim najęty amerykański aktor. Potem dodaje, że Morawiecki jest „światowym przywódcą”.
*
Chciałbym osobiście poznać tego skurwysyna bociana, który przyniósł mnie i upuścił z dzioba na tym terytorium zwanym Polską. Oberwę mu skrzydła i ukręcę łepek.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Bociany to nas Tu zrzucały już przed przybyciem pustynnej zarazy, czy obecnej reakcji systemu zła i wyzysku, kapitalizmu będącego tworem/nowotworem przypełzłego Tu niewolnictwa i feudalizmu.
    Mój Święty/Wielki Bocian przyniósł mnie podczas Reakcji Ludowej/Polski Ludowej. Cześć Mu i Chwała!
    Zatem ośmielam się postawić tezę, że Bociany nie chcą dla nas źle i wnioskuję o utrzymanie pradawnego zwyczaju szanowania Tych Świętych Istot na Naszej Ziemi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Wywrócić szachownicę

Spotkanie Xi Jinpinga i Joe Bidena, dwóch polityków  „wagi ciężkiej” w ramach konferencji …