Dwóch miłośników zwierząt uratowało sędziwego, ślepego czworonoga, który spędził kilka miesięcy w dole o głębokości ośmiu metrów. Zwierzak trafił już do rodziny zastępczej.

Fahrudin Caki Bravo i Ratko Koblar stali się bohaterami mediów społecznościowych, po tym jak udało im się ocalić psa, który przeżył ponad sto dni w niezabezpieczonej studni na osiedlowej łące, na przedmieściach Sarajewa. Aktywiści otrzymali sygnał od rodziców jednego z dzieci, które przez ponad sto dni pomagały uwięzionemu psiakowi, wrzucając mu jedzenie do dołu.  Po przybyciu na miejsce Bravo za pomocą liny opuścił się na dno studni, gdzie zastał wystraszonego i brudnego pieska.  Ratownik założył zwierzakowi specjalne szelki i wyciągnął go na powierzchnie.  Czworonóg otrzymał imię „Christmas”. Nie wiadomo w jaki sposób pies znalazł się w studni – czy został tam wrzucony, czy też wpadł do dołu, kiedy kręcił się po okolicy w poszukiwaniu jedzenia?

Akcja ratunkowa została nagrana i opublikowana na fejsbukowej stronie międzynarodowej organizacji  The Great Animal Rescue Chase & Harmony Fund, która zajmuje się niesieniem pomocy zwierzętom na terenach ogarniętych wojną i tym, które cudem uniknęły śmierci. – Co ciekawe, pies jest w dość dobrej kondycji fizycznej – mówi Laura Simpson, założycielka organizacji, mieszkanka amerykańskiego stanu Massachusetts. Christmas już na zawsze pozostanie ślepy, jednak – jak deklarują jego wybawcy – „jest ufnym, uroczym i łagodnym stworzeniem”. Dzięki zaangażowaniu członków The Great Animal Rescue Chase & Harmony Fund, pies bardzo szybko znalazł rodzinę zastępczą, w której, jak zapewnia Laura Simpson – „jest kochany i szanowany”.

[crp]
Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Indyjscy pracownicy portowi odmówili przeładunku izraelskiej broni

Indyjski związek zawodowy robotników portowych, Water Transport Workers Federation of Indi…