Dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy miała startować z kieleckiej listy ludowców do senatu. Dziś rano została zatrzymana przez CBA. Służby twierdzą, że kobieta przyjęła łapówkę od dwóch lokalnych przedsiębiorców.

wikipedia commons
wikipedia commons

Małgorzata S. jest ważną osobistością w strukturach PSL w Kielcach. Zasiada w sejmiku wojewódzkim jako radna, przewodniczy komisji budżetu i finansów. Jest również członkinią zarządu terenowych struktur w powiecie kieleckim i gminie Piekoszów, a także dyrektorką miejscowego PUP. 55-letnią kobietę zatrzymano pod zarzutem korupcji.

– Były to działania własne CBA, w tzw. trybie niecierpiącym zwłoki: bez udziału na tym etapie prokuratury. Teraz wykonujemy z zatrzymaną osobą czynności procesowe – poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński. Również dziś rano do aresztu trafiło dwóch świętokrzyskich biznesmenów. To właśnie oni mieli wręczyć S. łapówkę. Na razie nie wiadomo, jakie korzyści mieli w zamian otrzymać.

Na wieść o zatrzymaniu S. zarząd regionalny PSL zawiesił ją w prawach członka partii. Na stronie partii zostało również opublikowane lakoniczne oświadczenie. „Z zaskoczeniem przyjęliśmy informację o zatrzymaniu Pani Małgorzaty S. Nie znamy żadnych faktów, przyczyn zatrzymania oraz późniejszych skutków” – czytamy.

Wicedyrektor kieleckiego PUP na razie odmawia komentarza. – Jestem w szoku, tyle tylko mogę teraz powiedzieć – wyznał dziennikarzom lokalnej „Gazety Wyborczej”

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Dostała w łapę za tzw doposażone miejsca pracy. Buraki z psl wały mają opanowane do perfekcji nepoci i kumotrzy, ciemne chciwe chamy bez moralności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Brazylia: zwolennicy Bolsonaro przemocą chcą podważyć wyniki wyborów

Od wczoraj w wielu brazylijskich miastach trwają starcia między zwolennikami byłego prezyd…