Ogromną kwotę 64,6 mld dolarów zainwestują Chiny w ochronę środowiska. Protekcją zostaną objęte wody gruntowe i szczególnie istotne zbiorniki wodne w całym kraju.

Zbiornik Liujaixia / fot. Wikimedia Commons
Zbiornik Liujiaxia / fot. Wikimedia Commons

Jednym z poważnych problemów najludniejszego kraju świata są ograniczone zasoby wodne, z których ochroną do niedawna też bywało, oględnie mówiąc, różne. Teraz to ma się zmienić – chińskie Ministerstwo Ochrony Środowiska zamierza przeprowadzić 4800 różnorodnych projektów dotyczących poprawy jakości wody, przeznaczając na ten cel 64,6 mld dolarów.

Przedstawiony w kwietniu 2015 r. plan ochrony wody przewidywał zamknięcie do końca bieżącego roku młynów, rafinerii, zakładów produkujących pestycydy i wszelkich innych obiektów przemysłowych przyczyniających się do zanieczyszczenia wód. To nie wszystko – na wymienioną wcześniej liczbę projektów składają się plany ochrony źródeł wody pitnej, ochrony wód gruntowych, zabezpieczenia jezior przed zanieczyszczeniem, zadbania o ekosystemy szczególnie czystych jezior i rzek. W pierwszej kolejności ochronę objęte zostanie jezioro Sanxian oraz zbiornik wodny Liujiaxia o powierzchni 130 km2.

(wykorzystano publikację People’s Daily)
Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

USA chciały otruć Juliana Assange’a

Podczas procesu o ekstradycję niezależnego dziennikarza i sygnalisty Juliana Asange’a, jeg…