Nie są nam obojętne losy innych ludzi i zwierząt – mówią członkowie grupy HelpCzewa, która powstała właśnie w Częstochowie. Organizacja postawiła sobie za cel reagowanie tam, gdzie dzieje się ludzka i zwierzęca krzywda.

Julia Cyran pomagała przy organizacji I i II Marszu Równości w Częstochowie. Od dwóch lat jest również wolontaryjną ratowniczką Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Podczas epidemii odpaliła zbiórkę dla przedstawicieli tej profesji w swoim mieście. Teraz wraz ze znajomymi postanowiła zrobić krok naprzód.

– Chodzi o to aby stworzyć w Częstochowie coś co zjednoczy i zaktywizuje ludzi, zwłaszcza tych młodych, do pomagania innym i sobie nawzajem – tłumaczy Julia w rozmowie z Portalem Strajk.

Zbiórka środków na rzecz ratowników była dla niej przetarciem w boju. – To była samodzielna inicjatywa i ogarnięcie tego to była dla mnie totalna nowość, ale myślę, że sobie poradziłam i to dało mi taki sygnał: czemu by nie spróbować czegoś więcej,  skoro zawsze chciałam – wyjaśnia.

Jakie będą obszary działalności grupy HelpCzewa? Julia podkreśla, że zgłaszać się można praktycznie ze wszystkim, a ona i jej towarzysze postarają się pomóc. Na początek jednak chcą się skoncentrować na wsparciu osób ubogich, w kryzysie bezdomności, a także członkom społeczności LGBT, który, co Julia wie doskonale, potrzebują często materialnej czy psychologicznej pomocy.

HelpCzewa już pracuje nad nawiązaniem współpracy z psychologami, terapeutami i streetworkerami, którzy mogliby udzielać profesjonalnego wsparcia.

Bez pomocy nie zostaną też inne istoty czujące. – Planujemy przeprowadzać zbiórkę  na częstochowskie schronisko dla zwierząt- zapowiada Julia Cyran.

W planach jest również cykl filmowy „Let’s talk about… ” w ramach którego HelpCzewa będzie pracować nad świadomością społeczną na temat takich zjawisk jak bezdomność czy dyskryminacja ze względu na płeć czy orientacje seksualną.

– Mamy nadzieję, że wspólnie stworzymy coś wspaniałego na terenie naszego miasta – mówi Julia.

patronite

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Rasistowski przekaz pana Nowaka nie został ocenzurowany, choć ewidentnie reprentuje Qfobiczne poglądy autora! Hańba!

  2. Julka, a co z biednymi uciekinierami z całej Azji i Afryki? W Europie Zachodniej już się nie mieszczą, więc może zacząć ich sporwadzać do nas. To będzie duży wkład w zwycięstwo PiS na wieki wieków. Amen!

    1. Częstochowska „społeczność” dewiantów jest jedną z bardziej cenionych przez Polaków. Tych prawdziwych. Tych z korzeniami. Choć prawdziwe Polki lgną do LGBTQWERTYZ jeszcze bardziej od posiadaczy korzeni – jak nigdzie indziej na świecie, degenerobojnie wdrażajonc spoeczno naukem Kościoa fsfych rodzinach – z 'Ognię i mnieczę’… Imigrańci (ci w sutannach obrzontku czarnego, broń Boże białego) zafsze som mile i z nabożno czcio witani w naszej Ojczyźnie!
      Jak widać – następne wybory „lewica” ma w kieszeni. Tyle, że dziurawej. Oczywiście poza tym, że nadal ma je, jak i miała dotychczas – w wielkiej 'dudzie’… I dobrze. Takiej „lewicy” mi nie szkoda. Niech zdechnie do cna!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Putin: jesteśmy gotowi do wojny jądrowej

Prezydent Rosji udzielił wywiadu dyrektorowi rosyjskiego holdingu medialnego „Rossija Sego…