cenk sahin

Cenk Sahin nie już już zawodnikiem FC St Pauli. Słynny hamburskiej klub pozostawił mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego zespołu, po tym jak piłkarz publicznie poparł ofensywę armii tureckiej w północne Syrii.

Kłopot z Sahinem pojawił się w piątek, kiedy piłkarz zamieścił karygodny wpis na Twitterze. „Jesteśmy po stronie naszych heroicznych żołnierzy i naszego ramienia. Jesteście w naszych modlitwach!”, co spotkało się z natychmiastową reakcją społeczności kibiców St. Pauli. Fani, znani z lewicowych i antywojennych poglądów, dali Turkowi do zrozumienia, że ma prosty wybór – albo przeprosi i odetnie się od poparcia dla militarnej agresji, albo wylatuje.

„Dla nas, ultrasów, jest jasne, że Cenk Sahin nie może nosić koszulki FC Sankt Pauli. Prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdogan, prowadzi w Syrii wojnę zaczepną, której celem jest wypędzenie Kurdów, zniszczenie samorządów i demokracji w regionie. Pozostaje zagadką, jak można solidaryzować się z takim szaleństwem” – napisali kibice FCSP.

Kiedy działacze spotkali się z Sahinem, ten nie tylko nie wyraził skruchy, ale wręcz stwierdził, że nie żałuję tamtych słów. W tej sytuacji władze klubu nie miały wyboru.

„Klub zakończył współpracę z piłkarzem, pozostawiając mu wolną rękę w sprawie nowego miejsca pracy. Nikt z otoczenia zespołu nie popiera aktu agresji, który jest sprzeczny z wartościami drużyny” – czytamy w oświadczeniu St. Pauli. Oznacza to tyle, że Sahin już nigdy nie wybiegnie na boisko w biało-brązowej koszulce.

Sahin trafił do St. Pauli w 2016 roku na zasadzie wypożyczenia. Po dobrym sezonie, zespół z zaplecza Bundesligi postanowił wykupić tureckiego zawodnika. Przygoda Sahina z klubem zakończyła się jednak wcześniej niż wskazywał kontrakt, gdyż 14 października gracz pożegnał się z drużyną.

paypal

 

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Zabawne, jak można potraktować kogoś kto solidaryzuje się z działaniami władz własnego narodu. PO-PO PO-woduje straszne spustoszenia w móżdżance. Podobnie jak GLOB-CIO…
    Czyżby… nowe religie?

    1. A Wy, Szanowny Kolego popieracie kaczy rząd we Wolsce? Czyliście nie patryota!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Działacze Inicjatywy Pracowniczej zatrzymani. Jechali na wspólny protest z Agrounią

Dzisiaj o 12:oo pod Złotymi Tarasami uczestnicy zorganizowanej przez Inicjatywę Pracownicz…