Share Button

„Jesteśmy szczęśliwi, że możemy powitać na polskiej ziemi żołnierzy najwspanialszej armii świata” – mówiła premier Beata Szydło podczas powitania oddziałów US Army w Żaganiu. Ciekawe czy równie uradowane są osoby, które ucierpiały w wyniku poczynań amerykańskich żołnierzy na polskich drogach?

/facebook.com/2BCT10thMTNn

Niecałe dwa tygodnie pobytu i trzy spowodowane wypadki drogowe. W każdym z nich ucierpieli polscy obywatele. To dotychczasowy bilans bratniej pomocy, które nadeszła w postaci jednostek amerykańskiej amerykańskiej Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej, która będzie stacjonowali przez 9 miesięcy w polskich jednostkach.

Ostatni wypadek zdarzył się na drodze powiatowej pomiędzy Trzebowem a Świętoszowem w powiecie żagańskim. Półciężarówka amerykańskiej armii nagle zjechała z pasa i zderzyła się czołowo z nadjeżdżającym busem. Dwoje pasażerów trafiło do szpitala. Policja oddała sprawę Żandarmerii Wojskowej. Śledczy potwierdzili, że winowajcą jest kierowca jankeskiego wozu.

Amerykańskie wojsko pojawiło się w Polsce w wyniku porozumień pomiędzy polskim rządem, a Waszyngtonem. W okolicach Żagania stacjonują żołnierze 3 Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej z Fort Carson w stanie Kolorado. Brygada to ok. 3,5 tys. ludzi, ponad 400 pojazdów gąsienicowych i ponad 900 kołowych, w tym 87 czołgów Abrams, 18 samobieżnych haubic kal. 155 mm Paladin, ponad 400 samochodów Humvee i 144 bojowe wozy piechoty Bradley.

Share Button

3 komentarze

  1. „Obrona granic nie płaci za nic”.
    Do refleksji!

  2. sru napisał:

    yankeskie bydło !!!!!!!!!!!!!!!!

  3. :)))))))))))))))))) napisał:

    :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*