Badanie przeprowadzone przez IBRiS wskazuje, że Lewica już na dobre zadomowiła się w roli trzeciej siły polskiej sceny politycznej. Liderem rankingu jest niezmiennie PiS i to z dużą przewagą.

Na formację Czarzastego, Biedronia i Zandberga chce zagłosować 13,1 proc. Oznacza to, że Lewica utrzymała poparcie wykazane w sondażu przeprowadzonym 8-9 września.

Warto zauważyć, że strata do plasującej się na drugim miejscu Koalicji Obywatelskiej wynosi jedynie 11,9 pkt proc., a 10 proc. respondentów jeszcze nie zadecydowało na kogo odda głos 13 października. Biorąc pod uwagę, że największe przepływy elektoratów występują właśnie pomiędzy Lewicą, a KO, jest możliwe, że za 10 dni wynik Lewicy może przekroczyć 15 proc., co w skali kraju powinno dać ok 65 mandatów w Sejmie.

Gdyby wybory odbyły się 1 października, zwycięstwo odniosłoby Prawo i Sprawiedliwość. Partia Kaczyńskiego cieszy się poparciem na poziomie 42,4 proc., co oznacza, że formacja ta nie straciła, ani nie zyskała w ciągu ostatniego miesiąca.

Do Sejmu swoich deputowanych wprowadziłaby również Koalicja Polska, złożona z PSL i resztek formacji Pawła Kukiza. Na ten komitet zamierza oddać głos 5,8 proc. respondentów IBRiS.

Dobra wiadomością jest słaby wynik Konfederacji. Na sojusz korwinistów i prawicowych ekstremistów chce głosować tylko 4,4 proc. ankietowanych.

paypal

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. „Na sojusz korwinistów i prawicowych ekstremistów chce głosować tylko 4,4% ankietowanych.”

  Nie jestem zdziwiony XD poczytajcie sobie ich pomysły, chcą m.in. całkowity zakaz aborcji oraz żeby o rozwodach decydowali biskupi, korwiniści z liberałów zmienili się w skrajną katoprawice, aż żal na to patrzeć.

  1. Do Tolek

   No i masz rację, niedawno Wawer z Konfederacji powiedział, że Polska powinna być podporządkowana Watykanowi.

   Taka sytuacja:
   – Nazywaj się patriotą i wolnościowcem
   – Domagaj się aby twój kraj był podporządkowany innemu krajowi i życie wszystkich było podporządkowane religii

   To jest po prostu XD Ja nie wiem jak mogłem kiedyś popierać tych ludzi, strasznie głupi byłem.

  2. Panie Klasyczny i gdzie ta „wolność gospodarcza” u Korwina? Słyszałem, że chcą (o zgrozo) ZAKAZAĆ importowania śmieci. Powtórzę jeszcze raz – pan Janusz chce ZAKAZAĆ? Jak to?

  3. Do Adrian

   Co do tych śmieci to z powodów ochrony środowiska i mają akurat racje.
   Ja już nie popieram ani Korwina ani Konfederacji, ci ludzie mają mało wspólnego z jakąkolwiek wolnością.
   Parę godzin temu Braun z tej partii ogłosił że podstawią pod ścianą wszystkich „dewiantów” i „rewolucjonistów”.
   Wstyd mi że popierałem kiedyś tych ludzi, oni są liberałami tylko na papierze.

  4. @Klasyczny Liberał
   Oczywiście, że ten zakaz to lepsze niż nic. Jednakże, jest to państwowa INTERWENCJA, a tak na każdy przejaw interwencji najeżdżali, że teraz powinni się wstydzić.

   Z drugiej strony nie wiem po co w ogóle wypiska śmieci mają być prywatne? Ostatecznie polskie śmieci też mogą palić by tak minimalizować koszty. Państwowe, bądź komunalne i żadnych innych!

  5. Do Adrian

   Osobiście uważam, że państwo powinno ingerować w gospodarkę jeśli jest to w celu ochrony przyrody i środowiska, bo środowisko jest naszym dobrem wspólnym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Niezależni dziennikarze łączą siły. Portal Strajk częścią europejskiej lewicowej platformy medialnej

Portal Strajk stał się częścią europejskiej sieci mediów, która ma służyć wymianie doświad…