„Ziobro liczy, że po raz pierwszy od dłuższego czasu osiągnie jakiś sukces” – drwi Komunistyczna Partia Polski, odnosząc się do zapowiedzi ministra sprawiedliwości, który kilka dni temu skierował do Trybunału Konstytucyjnego  wniosek o delegalizację ugrupowania. Komuniści są pewni swego – wskazują, że ich program przedstawia ściśle demokratyczną wizję porządku społecznego.

Jest odpowiedź Komunistycznej Partii Polski na zapowiedź delegalizacji. Jeśli Ziobro liczył, że komuniści się przestraszą, musi teraz czuć się rozczarowany. Komuniści bowiem rozpoczęli kampanię zachęcającą do wstępowania w szeregi KPP.

„Na złość Ziobrze wstąp do KPP” – głosi hasło akcji zainaugurowanej w mediach społecznościowych. Komuniści podkreślają, że ich postulaty są odpowiedzią na problemy trapiące zdecydowaną większość społeczeństwa.

„My jesteśmy po Waszej stronie – strajkujących kobiet, bezrobotnych i pracowników zagrożonych zwolnieniami, pacjentów przepełnionych szpitali oraz chorych, dla których nie ma w nich miejsca, a także protestujących rolników. Stań po naszej stronie. Dołącz do KPP!” – czytamy w opisie akcji.

Komuniści skorygowali też nieprawdziwe informacje, jakimi próbuje wprowadzić w błąd opinię publiczną prokurator Ziobro.

„Całkowicie absurdalny jest główny zarzut, że KPP rzekomo „odwołuje się w swoim programie i praktykach do totalitarnych metod i praktyk działania komunizmu”. W rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie. Program partii ma charakter głęboko demokratyczny. Ustanowienie „demokratycznych rządów ludowych”, jak formułuje to nasz program, traktujemy jako fundamentalny cel naszej partii. Jeden z podrozdziałów Programu KPP nosi znamienny tytuł „Socjalizm czyli demokracja”.

Przypominają też, że prześladowania polskich działaczy robotniczych nasilają się od początku rządów PiS. Przywołują m.in. przykład redaktorów czasopisma „Brzask”. W 2016 roku trzech komunistów zostało skazanych w trybie nakazowym na prace społeczne za propagowanie ustroju totalitarnego. O wyroku dowiedzieli się z mediów. Nikt ich nie wzywał na rozprawę, nie mieli możliwości złożenia wyjaśnień. Werdykt zapadł w oparciu wyłącznie o zgromadzony materiał dowodowy. Komuniści mieli zapłacić grzywnę oraz grabić trawniki w ramach kapitalistycznego czynu społecznego. Działacze KPP odwołali się od wyroku.  Sprawa ślimaczyła się przez trzy lata, kiedy w 2019 roku zapadł wyrok: troje redaktorów zostało uznanych za niewinnych, sąd okręgowy w Katowicach 10 lipca postanowił o skierowaniu do ponownego rozpatrzenia.

„Pogłoski, że prokuratura bada działalność Komunistycznej Partii Polski docierały do nas od lat, także w świetle procesu członków redakcji ”Brzasku” i strony internetowej oskarżanych o propagowanie totalitaryzmu. Teraz, zapewne w związku ze znikomymi osiągnięciami rządu, masowymi protestami oraz pogarszającą się sytuacją służby zdrowia i rosnącym bałaganem prawnym, minister Ziobro postanowił „poprawić” swój wizerunek, zgodnie z życzeniami skrajnej prawicy. Liczy zapewne, że po raz pierwszy od dłuższego czasu osiągnie jakiś sukces. Jest pewny, że ustanowiony przez PiS skład TK bezwarunkowo spełni jego życzenie. Widać to w kategorycznym stwierdzeniu: „Musi zostać uznane za niezgodne z konstytucją”. Zapomina, że o tym można rozstrzygnąć dopiero po zakończeniu postępowaniu z uwzględnieniem stanowisk obu stron” – wskazują komuniści.

„Nie pozwólmy aby „trybunał” Przyłębskiej znów ograniczał prawa obywatelskie! Działajmy wspólnie przeciwko reżimowi Ziobry i Kaczyńskiego w obronie demokracji. Jeżeli akceptujesz nasz program pobierz deklarację członkowską KPP z naszej strony kom-pol.org” –  apelują.

Członkowie KPP przypominają też o rzeczy bardzo ważnej –  wszelkie totalitaryzmy, niemiecki, włoski czy hiszpański faszyzm zaczynały prześladowania od komunistów, a przechodziły następnie do represji wobec wszystkich niezgadzających się z polityką reżimu, likwidacji wszelkiej opozycji i ludobójstwie.

Kilka dni temu pisaliśmy, że wsparcie dla KPP zadeklarowała młodzieżówka SLD. Słowa wsparcia spływają też zagranicy. Z KPP solidaryzuje się Komunistyczna Partia Słowacji (KSS). Słowacy wydali stanowisko, w którym potępiają działania władz państwowych Polski zmierzające do zdelegalizowania Komunistycznej Partii Polski. Przypominają, że represje rozpoczęły się niedawno również na Słowacji. „Przekazujemy polskim towarzyszom przesłanie, które cały świat rozumie do dziś: Proletariusze wszystkich krajów łączcie się!” – czytamy w ich odezwie.

patronite

 

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Większość Ukraińców opowiada się za zastąpieniem prezydenta Zełenskiego szefem parlamentu

Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii (KMIS) przeprowadził ogólnoukraińskie badanie …