„Lumpex, dezynsekcja ubrań i kocy, perfumy na litry” oraz „wkrutce otwarcie” – takie banery pojawiły się w parterowych oknach luksusowej Rezydencji Foksal. Estetyka wyraźnie kontrastuje z ekskluzywnym stylem budynku i oczekiwaniami jego mieszkańców.

Witryna na parterze Rezydencji Foksal / fot. Agnieszka Fudali
Witryna na parterze Rezydencji Foksal / fot. Agnieszka Fudali

Budynek położony tuż przy Trakcie Królewskim jest jednym z najbardziej prestiżowych adresów w centrum stolicy. Według osoby, która opublikowała zdjęcia na Facebooku, napisy w witrynach są zemstą najemcy kondygnacji, który w ostatnich miesiącach bezskutecznie próbował przekonać mieszkańców do wyrażenia zgody na otwarcie lokalu gastronomicznego z kompleksem SPA i kortem do squasha. Mimo, że restaurator zapewniał, że na miejscu nie będą przyrządzane potrawy, co eliminowałoby problem nieprzyjemnych zapachów, lokatorzy nie chcieli słyszeć o takim lokalu w ich budynku. Argumentowali, że obniży to prestiż ich osiedla. Pretensje były skierowane również do dewelopera, który ponoć zapewniał nabywców mieszkań, że na parterze nie będą prowadzone żadne usługi gastronomiczne.

Według informacji, które ujawnił internauta, najemca parteru postanowił się zemścić na wspólnocie mieszkaniowej, drażniąc jej burżuazyjny zmysł estetyczny i snobistyczną potrzebę prestiżu. Już teraz można ocenić, że rewanżystowski plan okazał się skuteczny. „Nie zamierzamy ulegać presji ani szykanom” – zakomunikował zarząd wspólnoty w oświadczeniu opublikowanym na łamach portalu gazeta.pl oraz zapowiedziała interwencje w związku z zaistniałą sytuacją. Różowe, tandetne witryny z rażącym błędem ortograficznym, anonsujące otwarcie tanich punktów usługowych z pewnością nie dadzą spokojnie zasnąć przedstawicielom warszawskiej elity.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Tak zwany prestiż (jako element snobizmu) mam w najgłębszej pogardzie, niemniej jednak łachownia (czy coś w tym stylu) rzeczywiście niezbyt pasuje to tej części stolicy.

    1. I właśnie o to chodzi :] Trzeba przyznać, że niezły troll.

  2. Ach …. Jacyż oni prestiżowi … No, po prostu stolyyyyca …
    A słomę z butów już powyciągali, czy jeszcze wystaje? …

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Indyjscy pracownicy portowi odmówili przeładunku izraelskiej broni

Indyjski związek zawodowy robotników portowych, Water Transport Workers Federation of Indi…