Share Button

Przewodnicząca Frontu Narodowego zaapelowała do rodaków o „przebudzenie tysiącletniej duszy narodu”. Miałoby mu towarzyszyć przywrócenie kontroli na granicach.

www.facebook.com/MarineLePen/photos/

Marine Le Pen stwierdziła: – Od 10 lat rządy socjalistów i konserwatystów robiły wszystko, by Francja przegrała „wojnę” z terroryzmem. Wzywam do przebudzenia tysiącletniej duszy naszego narodu, która jest w stanie przeciwstawić krwawemu barbarzyństwu determinację, której nic nie zastraszy.

Zażądała przywrócenia kontroli na granicach oraz natychmiastowego wydalenia z kraju wszystkich imigrantów będących pod lupą funkcjonariuszy wywiadu. Poparł ją Francois Fillon, który w swoich deklaracjach poszedł jeszcze dalej. Zapowiedział, że jeśli zostanie prezydentem, jego głównym celem stanie się „zniszczenie Państwa Islamskiego”: – Znajdujemy się w stanie wojny, nie ma alternatywy: albo my, albo oni. Walka o wolność i bezpieczeństwo Francuzów muszą być priorytetem dla przyszłego rządu. Będzie to wymagało niewzruszonej determinacji i rozsądku. Radykalny islam rzuca wyzwanie naszym wartościom i sile charakteru.

Francois Hollande już wczoraj oświadczył, że strzelanina w centrum miasta to atak terrorystyczny. Napastnik, który rozpętał strzelaninę na Polach Elizejskich to 39-letni Karim Cheurfi, który wychował się w podparyskim muzułmańskim „getcie”. Był wielokrotnie karany, w tym za strzelanie do policjantów w 2001 roku, kiedy usiłowali zatrzymać go w kradzionym aucie. Skazany na 20 lat więzienia, przedterminowo wyszedł na wolność. Był podejrzewany o kontakty z Państwem Islamskim, które zresztą przyznało się na Twitterze do wczorajszego ataku. Cheurfi zginął od kul funkcjonariuszy, gdy próbował uciekać przed pościgiem. Zabił jednego policjanta, dwóch poważnie ranił.

W najbliższą niedzielę pierwsza tura wyborów prezydenckich nad Sekwaną. To ostatnia chwila na przyciągnięcie wyborców obietnicami ukrócenia terroryzmu.

Share Button

2 komentarze

  1. Lej napisał:

    Pani Weroniko, proszę sobie darować ów próżny trud i pozostawić pisanie o Francji panu Szczygielowi (tak się to nazwisko odmienia?).

    Jego teksty mają wartość informacyjną, a Pani – no cóż – po prostu nie.

    Na marginesie, kiedy pani Le Pen wini władze za sukcesy terrorystów to najzwyczajniej w świecie ma rację i żadna agitka tego nie przykryje.

  2. sru napisał:

    to będzie koniec ue a przy tym Dotacji !!!!!!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*