Jeżeli ktoś pomyślał, że wyznaczenie kandydatów na sędziów TK dwojga niesłychanie kontrowersyjnych posłów wsławionych jeśli nie służalczością wobec władz swej partii, to brakiem elementarnego dobrego wychowania, wyczerpuje znamiona ośmieszania Polski, to jest w błędzie. Antoni Macierewicz został właśnie marszałkiem seniorem Sejmu.

Marszałka seniora mianuje prezydent z kandydatów zaprezentowanych mu przez ugrupowania zasiadające w parlamencie. Nie jest zobligowany żadnym terminem, nie potrzebuje też kontrasygnaty premiera. Po prostu wyznacza i już.

– Panu prezydentowi ogromnie zależało na tym, aby dokładnie tak, jak to było w 2015 roku, marszałkiem seniorem w Sejmie był ktoś, kto miał piękną kartę opozycyjną – ktoś, kto szczególnie w tym roku, 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów do polskiego Sejmu, zasłużył się ogromnie dla państwa polskiego. Stąd decyzja, aby marszałkiem seniorem Sejmu był pan minister Antoni Macierewicz – powiedział rzecznik prasowy prezydenta Błażej Spychalski, cytowany przez polsat.news.

Antoni Macierewicz nie jest najstarszym wiekiem posłem. Starsi od niego są: Iwona Śledzińska-Katarasińska, Janusz Korwin-Mikke i Dariusz Rosati. Andrzej Duda uznał jednak, że tę reprezentacyjną i ważną funkcję najlepiej będzie sprawował Antoni Macierewicz.

Według słów Krzysztofa Szczerskiego, szefa gabinetu prezydenta, Macierewicz jest człowiekiem, który symbolizuje „wysiłek Polaków, żeby mieć państwo demokratyczne, żeby mieć polski parlament, żeby mieć w Polsce demokrację i wolność”.

Prawo i Sprawiedliwość ustami Radosława Fogiela, zastępcy rzecznika Prawa i Sprawiedliwości oznajmiło, że nie będzie oceniać wyborów prezydenta, ale uznaje, że Macierewicz jest niezwykle zasłużony dla walki o niepodległość. Uznało także, że jest osobą koncyliacyjną.

Antoni Macierewicz w Polsce i na świecie bardziej znany jest jako nieustanny, zajadły i mocno mijający się z rzeczywistością tropiciel niezliczonych teorii spiskowych dotyczących katastrofy smoleńskiej.

PiS do spółki z prezydentem właśnie zaprezentowało dość swoiste poczucie humoru.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Wariackie państwo, wariat za jego sterem przez wariata wystawiony. Już starożytni mawiali, że ludzie aż tak durne nie są, ale pazerne na szmal to i owszem. To gdzie tu jest inteeeres?

  1. A kolega to psychiatra z zawodu?
   Bo jeżeli nie to wnioski mogą być zbytnio na wyrost…
   Fanatyzmu nie należy mylić z szaleństwem.

  2. I tu Szanowny Kolego Skąpsipnie bym polemizował, gdyżalbowiem fanatyzm (PiSdziecki czy smoleński) jest najoczywistszym rodzajem wariactwa. A że wiadomo, iż ludzie aż tak durne nie są… . No to gdzie znaleźli to źródło szmalu? Kogo i jak jeszcze okradną?

 2. Znając kreatywność tych ludzi marszałek senior otrzyma furę z kierowcą (co uwolni od kosztów KC PiS). Nie na chwile pełnienia funkcji ale na stałe. Na bank od 12 listopada inaczej jak panie marszałku do Antoniego akolici będa się zwracać. Kult marszałka będzie się plenił, powstanie następny Rydz-Śmigły.

  1. Za poprzedników to ,,jedynie” wycieczki na koszt podatnika otrzymywał…

   To wszystko to TWA, po jednych pieniądzach…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Putin: jesteśmy gotowi do wojny jądrowej

Prezydent Rosji udzielił wywiadu dyrektorowi rosyjskiego holdingu medialnego „Rossija Sego…