Największa w historii USA masakra dokonana przez samotnego napastnika z bronią palną w ręku to dzieło Państwa Islamskiego – podała służąca dżihadystom do rozprzestrzeniania swojej propagandy agencja informacyjna Al-Amak.

Screenshot_2016-06-12-18-43-47-1Co najmniej 50 osób padło ofiarą największego w historii USA ataku wymierzonego w społeczność LGBT, a także najkrwawszego ataku terrorystycznego od 11 września 2001 r. Dziś do USA napływają kondolencje od przywódców państw z całego świata. Wypowiedzieli się również kandydaci do zastąpienia Baracka Obamy w Białym Domu. Hillary Clinton nazwała atak na klub Pulse aktem terroru i zapewniła, że społeczność LGBT w Stanach Zjednoczonych ma w niej zwolennika i obrońcę swoich praw. Stwierdziła również, że USA muszą „podwoić czujność”, by do podobnych tragedii już nie dochodziło. Reprezentant drugiej strony amerykańskiej sceny politycznej Donald Trump zaatakował natomiast urzędującego prezydenta i wezwał go do natychmiastowej dymisji. Zdaniem Republikanina wydarzenia w Orlando dowiodły prawdziwości jego „analizy” sytuacji w USA, według której krajowa elita jest słaba i nieskuteczna, a główne zagrożenie stwarzają przyjezdni muzułmanie.

Trump nie zauważył tylko, że morderca z Orlando nie uciekł do Stanów, ale już się tam w 1986 r. urodził. Jeśli jego historia ma coś udowadniać, to raczej nieskuteczność amerykańskich organów ścigania – skargi na to, że 29-letni Amerykanin afgańskiego pochodzenia jest agresywny, grozi, że będzie zabijał ludzi i z nienawiścią wypowiada się o gejach składali jego była żona i koledzy z pracy. Dodajmy, z pracy na ochronie, dzięki której mężczyzna mógł legalnie posiadać broń. FBI już w 2013 r. podejrzewała go o związki z fundamentalistami islamskimi. Na trzech przesłuchaniach się jednak skończyło, mężczyzna nadal chodził uzbrojony, radykalizował się dalej, a w końcu nawiązał kontakt z ISIS i postanowił przejść od słów do czynów…

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rosyjscy komuniści: fałszowaliście wybory

Komunistyczna Partia Rosyjskiej Federacji jest zdania, że rezultaty ostatnich wyborów parl…