Były ksiądz, związany z ekstremistyczną prawicą Jacek Międlar został zatrzymany na lotnisku w Wielkiej Brytanii – podał „Dziennik Narodowy”. Brytyjska policja nie chciała dopuścić do jego udziału w imprezie na cześć tzw. „Żołnierzy Wyklętych”, organizowanej przez skrajny odłam polskiej imigracji.

Jacek Międlar swoją  wycieczkę do Wielkiej Brytanii zakończył na lotnisku London Stansed. Dzięki rozsądnej reakcji służb Jej Królewskiej Mości, które powiadomione o przylocie siejącego mowę antysemityzm i ksenofobie działacza, zatrzymały go zanim zdążył opuścić port lotniczy, 28-latek najbliższe godziny spędzi na komisariacie. Międlar przybył do UK  wygłosić przemówienie na „Dniu Żołnierzy Wyklętych”.  Jak podaje portal polskieradio.pl, był również umówiony na wywiad z portalem Nowy Polski Show.

Żadnego seansu nienawiści w wykonaniu byłego kapłana jednak nie będzie. Przygotowania organizatorów „Dnia Żołnierzy Wyklętych” prawdopodobnie od początku monitorowała Secret Service. Powiązania Międlara z Obozem Narodowo-Radykalnym, a szczególnie jego przemówienia, w których krzyczał o „żydomasońskim lobby” czy „inwazji uchodźców, nie umknęły uwadze brytyjskich służb.
Policja ma zarzucać Międlarowi chęć wygłoszenia przemówienia nawiązującego do nienawiści. Przypuszczalnie nie zostanie on wpuszczony do Zjednoczonego Królestwa.

Jacek Międlar został wyrzucony z funkcji księdza kościoła rzymskokatolickiego po tym jak mimo zakazu nałożonego przez przełożonego jego zakonu, kontynuował swoją polityczną działalność na skrajnej prawicy. W ubiegłym roku jego ksenofobiczne tyrady wzburzenie wśród wrocławskim parafian, którzy ostatecznie doprowadzili do jego przeniesienia do Zakopanego.O posłance Nowoczesnej, Joannie Scheuring-Wielgus, powiedział w sierpniu 2016 roku: „konfidentka, zwolenniczka zabijania i islamizacji”, dodając że „kiedyś dla takich była brzytwa! Dziś prawda i modlitwa?”. Po zrzuceniu sutanny jest często widywany z szefową wrocławskiego ONR, Justyną Helcyk.

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. wąskie drzwi i pały nie zaszkodzi grzywna 20tys funciaków , mowa nienawiści prowadzi do zidiocenia a następnie do sterowania tymi zidiociałymi ludżmi jak ktoś chce przykładu to pierwszy z brzegu – hitlerek

  2. Mimo, że nie cierpię Międlara i uważam jego poglądy za odrażające, to powód zatrzymania jest kuriozalny

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Trump na tropie postprawdy. Były prezydent USA zakłada własną platformę social media

Zbanowany na wszystkich serwisach społecznościowych jak Twitter i Facebook, Donald Trump d…