Niemiecka policja dokonała przeszukań w domach i miejscach pracy dwóch mieszkańców północnego landu Meklemburgia-Pomorze Przednie. Podejrzewa, że zamierzali seryjnie mordować polityków organizacji lewicowych.

Z oficjalnego oświadczenia prokuratury federalnej dowiadujemy się, że dwaj mężczyźni zaczęli przygotowywać się do dokonania serii ataków, gromadzić broń, amunicję i żywność. Zamierzali porywać i zabijać polityków lewicowych. Ich – na szczęście niedoszły – czyn wstępnie opisano w oświadczeniu jako „akt poważnej przemocy antypaństwowej”. Podejrzanym na razie nie postawiono zarzutów ani też nie zdecydowano się ich aresztować. Nie podano do wiadomości także ich nazwisk. Według części mediów jeden z nich był oficerem policji w mieście Ludwigslust, 40 km na południe od stolicy landu – Schwerinu i że podjęto wobec niego środki dyscyplinarne. Drugi jest z zawodu adwokatem.

Dietmar Bartsch – jedna z niedoszłych ofiar antylewicowych terrorystów? / fot. Wikimedia Commons

Do wiadomości publicznej nie podano również, kto konkretnie był na liście osób do zlikwidowania. Politycy Lewicy domagają się, by ujawnić te nazwiska, a także, by rząd poinformował, od jak dawna służby miały poważne podejrzenia, że działaczom grozi bezpośredni atak. Według lokalnej gazety „Ostseezeitung” jedną z osób, które wytypowano jako ofiary, był pochodzący z regionu współprzewodniczący grupy parlamentarnej Die Linke Dietmar Bartsch.

Policja wpadła na trop mężczyzn, śledząc ich działalność w internecie i dyskusje na forach, na których coraz poważniej zastanawiali się nad ukaraniem polityków za politykę migracyjną. Ich zdaniem prowadziła ona do ubożenia obywateli, wzrostu liczby wszelkiego rodzaju przestępstw i nieuchronnie musiałaby doprowadzić kraj do upadku. Najprawdopodobniej grupa, jaka szykowała się do mordowania „lewaków”, nie ograniczyła się tylko do tych dwóch osób.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Kuriozalna propozycja Bułgarii pod adresem NATO

Groteskowe deklaracje bułgarskich władz na trwającej sesji Zgromadzenia Parlamentarnego NA…