Liderzy Zjednoczonej Lewicy postanowili porozmawiać z potencjalnymi wyborcami na Twitterze. Politycy bawili się znakomicie, miotając błyskotliwymi dowcipami, m.in. na temat tortur stosowanych w nielegalnych obozach CIA.

Część pytań skierowanych do Leszka Millera dotyczyła sprawy tajnych więzień amerykańskich służb w Starych Kiejkutach. Na pytanie „Czy znajdzie się cela dla Leszka Millera”, przewodniczący SLD odpowiedział: „Nie, nie znajdzie się”. Kiedy pojawiły się kolejne wpisy dotyczące tej kwestii, Miller próbował zbijać ironiczne docinki żartami. Jaki był efekt? Wystarczy spojrzeć.

Kiedy pojawiło się pytanie o jednego z koalicjantów, również złośliwe, przewodniczący Miller postanowił sypnąć z rękawa kolejnym gagiem.

Nie lepiej w konfrontacji z użytkownikami Twittera wypadł drugi z liderów Zjednoczonej Lewicy. Janusz Palikot nie ukrywał, że mit kariery „od pucybuta do milionera” jest jego propozycją dla harujących na śmieciówkach polskich pracowników.

Również wczoraj interesujace poglądy zaprezentowała jedna z kandydatek Zjednoczonej Lewicy, wystawiona z numerem 25 na liście w okręgu warszawskim Karolina Skowron. Ta wieloletnia działaczka Zielonych, wcześniej bez powodzenia próbowała sił w kilku startach, m.in. w ostatnich wyborach do europarlamentu, podczas dyskusji na jednej z grup na Facebooku pokusiła się o ciekawe wyznanie: „do socjalizmu jest mi równie daleko jak do prawicy” – napisała kandydatka Skowron.

facebook.com/groups/149423598487532/?fref=ts
facebook.com/groups/149423598487532/?fref=ts

 

 

 

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Mi się marzy koalicja neoliberałów z SLD i .Nowoczesnej. Dlatego nie rozumiem tych przepychanek na linii Palikot&Miller-Petru. Nie oszukujmy się. Reform zapoczątkowanych przez Rakowskiego i Wilczka a następnie kontynuowanych przez Balcerowicza&Lewandowskiego nie da się cofnąć. Te reformy powinno się kontynuować. Należy jeszcze bardziej osłabić państwo i sprowadzić je do roli nocnego stróża. Temu właśnie posłuży przyjęcie upragnionego przez mnie TTIP. Niejaki Michałkiewicz twierdzi, że u nas i tak już rządzą obce ambasady – np. sprawa więzień CIA – to co nam zależy na naszej państwowości? Zachowujemy się jak dziewica, która udaje, że ciągle ma błonę. W uwielbianej przez Kukizowców Rzeczypospolitej Szlacheckiej też tak było. Polska nierządem stała a w historii o tamtych czasach mówi się jako o Złotym Wieku. No może nie dla chłopów pańszczyźnianych czyli ówczesnego proletariatu/prekariatu, ale ważna jest tak naprawdę przecież kulturowa i finansowa elita, która ciągnie cały kraj tak jak to się dzieje w USA a dawno temu w Starożytnym Rzymie. Ja właśnie widzę Palikota, Millera, Korwina, Kukiza i resztę właśnie w roli takiej elity.

    PS. Palikot nie kłamał, że za 1000 PLN (10000000 PLS) można się dorobić. Tylko nie wspomniał, że pod koniec lat 80-tych i na początku 90-tych mając znajomości można było po znajomości tanio nabyć np. jakieś hale geesowskie i zacząć robić biznes np. jako hurtownik. Dzisiaj to inne czasy bo ceny teraz są wolnorynkowe a nie koleżeńskie jak bywało kiedyś. Tysiak i nowa ustawa Wilczka nie pomogą młodym. Szczególnie tym bez znajomości. Ale na nowej ustawie Wilczka skorzystają ci co się już dorobili – nawet przysłowiowo kradnąc pierwszy milion – mają znajomości a w bankach oszczędności.

    1. Ta elita to owszem, pociągnęła nasz kraj, ale w dół. Gdy doszło do zaborów nie było tu ani dobrych dróg, ani trwałych mostów, nie było liczących się ośrodków miejskich, handlu, czy zaczątków przemysłu. I do dziś jesteśmy zadupiem Europy i rezerwuarem taniej siły roboczej – tylko teraz dla Zachodu, wcześniej dla owych elit.
      A Palikot to zrobił majątek, bo się dobrze ożenił.

  2. Jeśli Osobno dostanie zaproszenie na debatę, to pan Zandberg będzie zadawał koleżance Nowackiej równie żenujące pytania?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Kuriozalna propozycja Bułgarii pod adresem NATO

Groteskowe deklaracje bułgarskich władz na trwającej sesji Zgromadzenia Parlamentarnego NA…