Polityczka Twojego Ruchu podczas występu w TVP Info w ciepłych słowach wyraziła opinię na temat lidera Nowoczesnej. Jej zdaniem Ryszard Petru „ratuje twarz opozycji”. Nowacka przyznała również, że jest otwarta na współpracę z neoliberalnym politykiem.

Ryszard Petru i Barbara Nowacka/ youtube.com
Ryszard Petru i Barbara Nowacka/ youtube.com

Barbara Nowacka była, obok Petru, gościem programu „Dziś wieczorem”. Tematem rozmowy była ocena pierwszych tygodni rządów PiS i działań opozycji. Według Nowackiej przywódca wolnorynkowych dogmatyków jest obecnie najjaśniejszą postacią w polskim Sejmie. – Są waleczni, to im trzeba przyznać – chwaliła .Nowoczesną była liderka Zjednoczonej Lewicy – Mogę się z nimi nie zgadzać gospodarczo, ale trzeba przyznać, że twarz opozycji ratują teraz oni – oceniła.

Nowacka negatywnie ocenia natomiast postawę drugiej siły w polskim parlamencie. – Dzisiaj nie ma Platformy Obywatelskiej podczas debaty – stwierdziła, dodając zarazem, że kilku posłów PO zasługuje jednak na wyróżnienie. Ugrupowanie Pawła Kukiza określiła natomiast jako „cichego koalicjanta” Prawa i Sprawiedliwości.

Padło również pytanie o partnerów politycznych, z którymi powstała z kolan lewica mogłaby współpracować w następnej kadencji. Okazało się, że Nowacka byłaby skłonna wejść w sojusz „z każdym, kto opowiada się za tym, by w Polsce była demokracja” (czyli również z Ryszardem Petru). Kiedy dziennikarz zapytał, czy jest szansa na podjęcie wspólnych działań jeszcze przed kolejnymi wyborami, Nowacka odparła: – Zmian nie zawsze dokonuje się, będąc w parlamencie lub rządząc, ale też protestami społecznymi, uczestnictwem w wielu inicjatywach. Te inicjatywy powstają dzisiaj spontanicznie – wyjaśniła.

Współpracownica Janusza Palikota zaznaczyła, że obecnie kluczowa jest aktywność lewicy na szczeblu samorządowym jako oddolna forma mobilizacji społeczeństwa przeciwko antydemokratycznym działaniom obecnego rządu. – Za chwilę ta zmiana myślenia o niezależności, niezawisłości – nie tylko Trybunału Konstytucyjnego, ale również innych urzędów i instytucji – będzie zauważalna niżej. Dotknie to wszystkich, jeśli decyzje urzędowe będą nie zawsze wydawane do końca bezstronnie. Część urzędników związanych z Prawem i Sprawiedliwością lub chcących się przypodobać nowej władzy, zacznie działać w taki sposób, jakiego władza by od nich oczekiwała. W tym momencie odczują to wszyscy – ostrzega polityczka.

Komplementy Nowackiej kierowane w stronę wolnorynkowych radykałów nie powinny nikogo dziwić. W końcu założyciel i współprzewodniczący Twojego Ruchu Janusz Palikot konsekwentnie deklaruje, że jego celem jest poprawa losu przedsiębiorców, ograniczenie „przywilejów” związkowców, których nazywa „nierobami”, czy obniżki podatków dla właścicieli firm i bogatych Polaków.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Polecam wycieczkę do dowolnej fabryki i wywiad wśród pracowników. Mało który dobrze wypowie się o związkach zawodowych. Tak jak, wg was, ludzi nie obchodzi TK, tak samo nie obchodzą ich ZZ. Pora przejrzeć na oczy i najpierw zmienić ZZ a dopiero potem narzekać, że w powszechnym, także pracowników, mniemaniu działacze ZZ to nieroby.

  2. Szkoda że Pan Redaktor przesiąkł retoryką polityków i nie mieści mu się w głowie, że można z kimś normalnie dyskutować. Ba a nawet dostrzec w tej dyskusji że ten ktoś ma rację!
    Rozumiem, że Pan Redaktor będzie zachwycony jak w czasie kolejnej dyskusji z Petru Pani Nowacka powie:
    Takie jak Pan to nawet o godzinę nie spytam bo ma zegarek kradziony!

  3. No nie przesadzajmy. Nowacka zapowiedziała jedynie współpracę w kwestiach polityczno-humanitarnych, a nie w kwestiach gospodarczo-socjalnych. Tak więc pbez przesady Panie Nowak

  4. No tak i co przecież to liberałowie a nie socjaliści, więc nie rozumiem tego oburzenia że liberałowie są liberałami i występują przeciwko dyktaturze piso-komunistycznej. Socjal-demokraci przecież mogą zajmować się tym resortem potrzebującym socjalnego zabezpieczenia, przecież liberał nie będzie odbierał funduszy dla biednych, więc dopuki po stronie socjalnej również będzie zalatywało dyktaturą i jedyną prawdą, tak pozostanie jak jest skompromitowana.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Putin: jesteśmy gotowi do wojny jądrowej

Prezydent Rosji udzielił wywiadu dyrektorowi rosyjskiego holdingu medialnego „Rossija Sego…