Browar Tenczynek, którego inicjatorem i współwłaścicielem jest ikona polskiej polityki, Janusz Palikot, pochwaliła się ostatnio nową reklamą ich produktu. Twarzą kampanii marketingowej został Iggy Pop – muzyk, aktor i prawdziwa legenda amerykańskiej popkultury.

I am a passenger / And I ride, and I ride – te słowa usłyszą odbiorcy reklamy, którą we współpracy z amerykańskim studio marketingowym nagrał Browar Tenczynek. Piosenka The Passenger napisana w 1977 roku przez Iggy’ego Popa zdaniem firmy ma łamać stereotypy związane z piwami smakowymi oraz typu radler.

#NieWstydźSię – pod tym hashtagiem browar Palikota reklamuje nową serię swoich piw o smaku Marakui. Do spróbowania napoju, swoim niezwykle charakterystycznym głosem, namawia gwiazda sceny punk-rockowej.

Janusz Palikot współpracę z Iggym skomentował dla portalu Business Insider: – Zdecydowaliśmy się na nawiązanie współpracy z człowiekiem-symbolem niczym nieskrępowanej niezależności, wielkim artystą. Iggy Pop od wielu lat łamie stereotypy. Pokazuje, że jedyne granice wyznacza nasza wyobraźnia. Inspiruje młodszych od siebie twórców. Chcemy wspólnie pokazać, że nic nie jest do końca oczywiste, jak się wydaje na pierwszy rzut oka.

Pop przed kamerą czuje się doskonale, co wielokrotnie już pokazywał grając w filmach zarówno dokumentalnych, jak i fabularnych. Najczęściej gościł na planie filmów Jima Jarmuscha. Tak było w Truposzu (1995), Kawie i papierosach (2003) oraz w produkcji Gimmie Danger (2016), w której to Jarmusch zdradził kulisy powstania i kariery The Stooges – grupy muzycznej współtworzonej przez Iggy’ego. Pop zagrał również w Song to Song (2017) w reżyserii Terrence’a Malicka.

Zanim Janusz Palikot i Dariusz Chrząstowski kupili Browar Tenczynek, firma należała do Marka Jakubiaka – byłego posła na Sejm RP i polityka skrajnie prawicowej Federacji dla Rzeczpospolitej. Manufaktura Wódki, Piwa i Wina, należąca do Palikota i Chrząstowskiego kupili browar i przywrócili w nim historyczną tradycję warzenia piw rzemieślniczych.

Niestety ani Browar Tenczynek, ani Iggy Pop nie zapłacili, aby ten news powstał.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Ladino w Stambule, albo Netflix kontra Erdoğan

Klub (Kulüp, 2021-2022) w reżyserii Serena Yüce i Zeynep Günay Tan to kolejny po Etosie (B…