Kadr z materiału umieszczonego na portalu YouTube przedstawiający norki w klatce.

W dniach 23-25 stycznia w Parlamencie Europejskim odbędzie się wystawa „Odeślijmy futro do historii” (Make fur history). Organizują ją Otwarte Klatki, a także Eurogroup For Animalsi Fur Free Alliance, zaś gospodarzami są … europosłowie PiS.

Otwarte Klatki organizują kampanię antyfutrzarską w PE razem z grupą eurodeputowanych – wystawę promują Jadwiga Wiśniewska, Stanisław Ożóg, Zbigniew Kuźmiuk, Ryszard Legutko, Zdzisław Krasnodębski oraz litewski europoseł Waldemar Tomaševski.

23 stycznia nastąpić ma uroczyste otwarcie wystawy, na którym odczytany zostanie list Brigitte Bardot, a także video z przesłaniem od Jarosława Kaczyńskiego.

W hallach parlamentu zawisnąć mają panele informacyjne, opisujące historię ludzi mieszkających w pobliżu ferm, dane o zagrożeniach dla środowiska oraz poparciu społecznym dla pomysłu likwidacji branży. Będzie można również przenieść się do wirtualnej rzeczywistości fermy za pomocą specjalnych gogli i na własne oczy zobaczyć cierpienie zwierząt.

„Wystawa będzie przedstawiała główne problemy związane z hodowlą zwierząt futerkowych: rażące problemy w obszarze dobrostanu zwierząt, zagrożenia dla środowiska naturalnego, ucieczki zwierząt będących gatunkiem inwazyjnym w Europie” – piszą organizatorzy.

PiS obrał nową strategię: razem z organizacjami walczącymi o prawa zwierząt zamierza walczyć ze stereotypem, że polityk prawicy nie troszczy się o los zwierząt.

Specjalnym gościem wystawy ma być Krzysztof Czabański z Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt, a także Janusz Wojciechowski i Beata Mazurek, która również zaangażowała się w akcję. Otwarte Klatki zaprosiły również mieszkańców wsi i miasteczek, w pobliżu których znajdują się fermy.

– Europosłowie regularnie współpracują z Eurogroup For Animals, dlatego wyrazili chęć zaangażowania się w organizację tej wystawy, szczególnie w momencie, kiedy projekt nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt, zawierający zakaz hodowli na futro, ma być procedowany w Sejmie – powiedział Paweł Rawicki z Otwartych Klatek.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Kuriozalna propozycja Bułgarii pod adresem NATO

Groteskowe deklaracje bułgarskich władz na trwającej sesji Zgromadzenia Parlamentarnego NA…