Funkcjonariusze otrzymali wyróżnienia od Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt OTOZ Animals. Organizacja podkreśliła, że podczas okresu wakacyjnego wykazali się szczególną empatią wobec zwierząt porzuconych lub skatowanych przez właścicieli.

 fot. pixabay.com/ Caligari77
fot. pixabay.com/ Caligari77

Współpraca – według inspektorów OTOZ Animals, układała się wzorowo, a w skali kraju zdarza się to raczej wyjątkowo. Strażnicy współpracowali ze schroniskiem w Dąbrówce koło Wejherowa, z lokalną przychodnią weterynaryjną Psia Kość i właśnie inspektorami OTOZ Animals.

Latem, w okresie urlopowym, na ulicach Władysławowa zaroiło się od porzuconych zwierząt. Funkcjonariusze reagowali na każde zgłoszenie – również, jak podkreśliło Animals – po godzinach służby. Szczególne wyrazy uznania na swoim dyplomie dostał Jarosław Jeka – funkcjonariusz, który w czerwcu ocalił Odiego – dwuletniego psa skatowanego i porzuconego w czarnym worku pod stertą gruzu. Udało się ustalić dwóch sprawców bestialskiego czynu, pies dzięki szybkiej reakcji strażnika przeżył i trafił na rehabilitację. Sprawa Odiego odbiła się szerokim echem w internecie.

– To naprawdę modelowy przykład współpracy ze służbami mundurowymi – powiedziała Maria Antoniewicz, inspektor Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt OTOZ Animals, wręczając nagrody. – Na strażników we Władysławowie możemy liczyć zawsze i o każdej porze. Chętnie nam pomagają, nie patrząc na to, czy akurat są na służbie, czy właśnie ją skończyli.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Putin: jesteśmy gotowi do wojny jądrowej

Prezydent Rosji udzielił wywiadu dyrektorowi rosyjskiego holdingu medialnego „Rossija Sego…