Do wizyty Donalda Trumpa w Warszawie zostało kilkanaście dni, ale jedno już wiadomo – entuzjastyczne przyjęcie gwarantowane. PiS już się o to stara.

/wikimedia commons

Co prawda na Facebooku pojawiło się wydarzenie, zachęcające do spontanicznego przyjścia na spotkanie z Trumpem i pomachania mu amerykańską flagą, ale frekwencja tam nie powala – na dzień dzisiejszy 1606 zainteresowanych, nieco ponad 400 deklaruje przybycie. Prawo i Sprawiedliwość zamierza sięgnąć po pewniejsze metody. Partia wynajmie tyle autokarów, ilu ma posłów, a każdy parlamentarzysta będzie mógł (a może raczej musiał?) znaleźć 50 chętnych na darmowy wyjazd na spotkanie z amerykańskim prezydentem. Niektórzy politycy już wrzucili do mediów społecznościowych zdjęcia Trumpa opatrzone zachętą, by zgłaszać się do biura poselskiego i zapisywać. Skoordynowany wyjazd na spotkanie z Trumpem szykują również Kluby Gazety Polskiej.

Prawicowi historycy uwielbiają wyśmiewać się ze starych kronik filmowych z PRL, na których uwieczniono oficjalne wizyty polskich przywódców czy polityków z dawniej zaprzyjaźnionych krajów, szydząc ze scen „radosnego i spontanicznego powitania”. Wygląda na to, że co najmniej podobnie powinni podsumować wysiłki działaczy PiS przed wizytą Trumpa.

Tymczasem Pracownicza Demokracja, Fundacja „Naprzód”, Inicjatywa Polska, Partia Razem i Partia Zieloni zapraszają, by Trumpa bynajmniej nie witać oklaskami. Organizatorzy wydarzenia pod hasłem „Trump precz!” przypominają, że do Warszawy bynajmniej nie przyjedzie wizjoner i mąż stanu, ale „oligarcha, rasista, szowinista, wróg kobiet, militarysta, niszczyciel ziemi”. W najbliższych dniach mają zostać podane szczegóły organizacji protestu.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Chyba to nie będzie darmowy wyjazd na spotkanie z prezydentem Trampem. Myślę, że PIS sypnie kasą i coś ufunduje tym aktywistom. Ciekawe z czyjej kieszeni to pójdzie.

 2. „Trump precz” – ciekaw jestem frekwencji na tym lewym evencie – kto wie, może przy pełnym napięciu pośladów i mobilizacji zbierze się z setka kundelków?

  1. Frekwencja bedzie wieksza niz przypuszczasz. I radzilabym sie tak Trumpem nie podniecac, bo ci to nie wyjdzie na zdrowie.

  2. Kaja,
   Ależ czy to nie wy, lewaczki, podniecacie się Trumpem? A trumpofobia powoduje że macie pianę na pyskach?
   Co do frekwencji – zobaczymy. Jeśli zejdzie się was ponad 100 to sukces będzie na skalę szturmu Bastylii :DDD

 3. nazajutrz po wizycie TRUMPA senat Usa uchwali sankcje wobec Polski za ’ łamanie zasad państwa prawa’ dla min Waszczykowskiego będzie to szok

  1. Albo skróci wizy pobytowe dla Polaków jak zobaczy, że w Polsce ludziom żyje się lepiej niż w USA.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Kuriozalna propozycja Bułgarii pod adresem NATO

Groteskowe deklaracje bułgarskich władz na trwającej sesji Zgromadzenia Parlamentarnego NA…