Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS przeprowadził sondaż, z którego wynika, że lider Nowoczesnej jest w oczach Polaków zarazem przywódcą dzisiejszej opozycji. Aczkolwiek badania pokazują też, że rodacy tęsknią za Donaldem Tuskiem.

Petru liderem opozycji? / fot. wikimedia commons
Petru liderem opozycji? / fot. wikimedia commons

Do grona potencjalnych liderów Polacy zaliczyli również byłą premier Ewę Kopacz. Wprawdzie zajęła miejsce oddalone od podium – za Petru i Tuskiem, a nawet za Grzegorzem Schetyną, jednak wciąż jest w tej roli brana pod uwagę. Co ciekawe, zaraz za Petru ze srebrnym medalem uplasował się Mateusz Kijowski, którego najwyraźniej Polacy chcieliby widzieć w Sejmie i na czele osobnego ugrupowania. Nie zaszkodziły mu nawet niechlubne zaszłości dotyczące zaległości alimentacyjnych.

„Ze zmianą sytuacji w kraju” ankietowanym kojarzy się zdecydowanie Donald Tusk. Natomiast jeśli chodzi o potencjał całych ugrupowań, wygrywa partia Petru – to ona dzisiaj kumuluje nadzieje Polaków na zmiany. Badanie przeprowadził Instytut IBRiS w dniach 5-6 sierpnia 2016 roku na ogólnopolskiej próbie 1100 osób, telefonicznie.

Ryszard Petru zresztą sam stara się na lidera opozycji kreować – kilka dni temu zapowiedział, że jeżeli przejmie władzę w kraju, nie zlikwiduje dodatku „Rodzina 500 plus”, natomiast na dzień dzisiejszy – po Światowych Dniach Młodzieży, postarałby się zrealizować obietnicę poprzedniego rządu, dotyczącą przyjęcia 7 tys. uchodźców. Po deklaracji Grzegorza Schetyny, jakoby Platforma Obywatelska miała jeszcze bardziej przesunąć się w swoim programie „na prawo”, niewątpliwie szanse Petru na pozyskanie społecznego zaufania wzrosły. Niestety tęsknot Polaków za lewicą żaden z ostatnich sondaży nie ujawnił.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Gratisowo przekazuję lewicy kilka rad jak zwiększyć swoje poparcie:
  1. Apelujcie żeby Polska przyjęła natychmiast tak z milion „uchodźców”
  2. Brońcie jak lwica małych praw Rosji do Krymu
  3. Przy każdej okazji podkreślajcie że NATO to ludożercy i potwory i najlepiej dla Polski by było gdyby się z tego całego NATO wypisała.
  4. No i oczywiście na jakiekolwiek flagi biało-czerwone (brrrrrr) i orły białe w koronach reagujcie tak, jak na to zasługuje używanie takich nacjonalistycznych, a właściwie faszystowskich symboli.

  I tym sposobem lewica w najbliższych wyborach na pewno zdobędzie większość parlamentarną :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

  1. Tzw. sondaże to jedna wielka manipulacja. Chodzi o to aby lichwiarzy z Pis zastąpili lichwiarze z Nowoczesnej, bo PO jest już zużyta. Taka mała podmianka partyjna.
   Prezydent Duda pokazał, jak będzie „pomagał” ludziom zadłużonym we frankach szwajcarskich. Obiecywał pogonić złodziei-naciągaczy. Okazało się, że psychopatycznym bankierom-lichwiarzom nie spadnie włos z głowy.
   TA CAŁA ZGRAJA POLITYCZNA NICZYM SIĘ NIE RÓŻNI OPRÓCZ NAZW PARTII.
   A szczurzec siedzi i zawija w sreberka komentarzy lichwiarską propagandę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Nowy premier Macedonii: krok bliżej do Wielkiej Albanii?

25 stycznia premier Macedonii Północnej, Dimitar Kovacevski, podał się do dymisji. Jego mi…