Biznesy z Andrzejem Dudą to musi być czysta przyjemność dla jego kontrahentów. Polski prezydent podpisał deklarację, z której wynika, że do kraju sprowadzonych zostanie 1 tys. albo więcej amerykańskich wojskowych, a Stany Zjednoczone nie poniosą żadnych kosztów.

„Polska planuje zapewnić i utrzymywać wspólnie uzgodnioną infrastrukturę przeznaczoną dla wstępnego pakietu dodatkowych projektów wymienionych poniżej, bez kosztów dla Stanów Zjednoczonych i z uwzględnieniem planowanego poziomu jej wykorzystania przez Siły Zbrojne USA” – czytamy w dokumencie sygnowanym przez Dudę i Trumpa. Na tym gorliwość polskiej strony się nie kończy: „Polska planuje również zapewnić dodatkowe wsparcie Siłom Zbrojnym USA, wykraczające poza obowiązujący w NATO standard wsparcia przez państwo-gospodarza”.

Według doniesień mediów chodzi m.in. o utworzenie Wysuniętego Dowództwa Dywizyjnego USA w Polsce oraz utworzenie i wspólne wykorzystywanie przez Siły Zbrojne USA i Siły Zbrojne RP Centrum Szkolenia Bojowego w Drawsku Pomorskim i docelowo w kilku innych lokalizacjach.

„Stany Zjednoczone zamierzają kontynuować wsparcie dla Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w utworzeniu CSB przez zapewnienie obecności amerykańskich doradców” – stwierdza się w deklaracji.

Dokument zapowiada także utworzenie w Polsce eskadry amerykańskich dronów zwiadowczych MQ-9. Jednak w dokumencie uczyniono specjalne zastrzeżenie, z którego jasno wynika, że Polska nie będzie miała dostępu do danych gromadzonych przez te urządzenia; ewentualnie będzie to dostęp bardzo ograniczony, „stosownie do okoliczności”. „Stany Zjednoczone zamierzają udostępniać Polsce, stosownie do okoliczności, informacje uzyskane w wyniku działań tej eskadry w celu wspierania naszych założeń obronnych” – głosi deklaracja.

W dokumencie wskazano także chęć stworzenia infrastruktury wspierającej obecność w Polsce amerykańskiej pancernej brygadowej grupy bojowej, lotniczej brygady bojowej i batalionu wsparcia logistycznego.

Podpisanie deklaracji miało miejsce w czasie rozpoczętej wczoraj (12 czerwca) wizyty polskiego prezydenta w Waszyngtonie.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Prostytutka pojechała do alfonsa, dała alfonsowi pieniądze za to, żeby ten ją wyroochał w doopsko. W historii Polski takiej czarnej komedii chyba jeszcze nie było.

  1. Prostytutka swój honor ma i na dawaniu zarabia, a ten jeszcze do dawania dokłada. Z moich pieniędzy!

 2. Panie Duda razem ze swoim pisem za nasze pieniądze robicie z Polski republikę bananową. Czytał Pan New York Timesa w internecie pańska wizyta w Stanach praktycznie nikogo tam nie interesował. Na koniec jak Marylin Monroe zaśpiewał Pan sto lat..

 3. Jestem już w takim wieku że Pamiętam : B.Bieruta, W.Gomółkę, E.Gierka, W.Jaruzelskiego ale nie przypominam sobie aby któryś z nich tak poniżał się przed władcami kremla jak nasz obecnie panujący Prezydent przed Amerykańskimi dobrodziejami jak to oglądałem byłem zażenowany że stajemy się największymi wasalami Ameryki na świecie. Zastanawiam się gdzie jest ta nasza duma i męstwo o którym mówił Prezydent A.Duda.

  1. @ Nikt.
   Pacnij sie w pecynę!
   To stare zdjęcie.
   Nie wiadomo jaką miał minę kiedy podpisywał w ostatnich dniach ten papierek o dodatkowych jankeskich szwejach.
   Jednak nasze władze (niezależnie od partii) mają jakąś niskawa samoocenę, bo ledwie pozbyli się jednych szwei – sprowadzili sobie na łeb konkurencję, której jest co prawda 10% stanu tej poprzedniej, ale wypadków drogowych powodują więcej w roku jak poprzednio ruskie w dekadę.

  2. Kolego Skorpsion, niech Twoja Kolegośc pacnie się w pecynę, bo moja widzieć na zdjęciu debilny uśmiech Adriana stojącego w postawie „hab acht” przy pacanie. Szkoda jeszcze, ze nie bijącego czołem o dywan przed majestatem. Co, może to fotomontaż?
   A skoro wtedy był tak szczęśliwy, jakby mu kto w kieszeń narobił, to teraz ma jeszcze durniejszy uśmiech.
   Apropos: właśnie do Grecji przypłyną hamerykancki statek. Z helichopterami. 70 sztuków. ZA DARMO! Bo Greczynowie powiedzieli, ze oni mają w rzyci NATO i nie będą dawali szmalu. To Hamerykance, by ich przekupić dali im te helichoptery. Też ze złomu, jak i ten złom dla naszych burków. Ale za darmochę. I żydki nie zarobią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Atak terrorystyczny w centrum Damaszku. Nie żyje 14 syryjskich żołnierzy

W centrum Damaszku terroryści zdetonowali dwa ładunki wybuchowe powodując eksplozję autobu…