Projekt, który wczoraj trafił do Sejmu zakłada finansowanie tzw. 13 emerytur oraz rent socjalnych z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Oznacza to, że zapłacą za niego osoby najbardziej wykluczone.

PiS naprawdę chce to zrobić. Projekt trafił już wczoraj do Sejmu. Chodzi o nowelizację Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych (SFWON). Jest to niezwykle ważny zasób środków, bo jego beneficjentami są osoby z niepełnosprawnością, które otrzymują w ramach funduszu wsparcie społeczne, zawodowe lub zdrowotne.

Pomysł PiS zakłada, że z funduszu będą finansowane również: tzw. 13 emerytura, renty socjalne, a także zasiłek pogrzebowy. Oznaczać to będzie, że dla niepełnosprawnych pozostanie mniej środków. To oni, a nie bogaci zapłacą za realizacje obietnicy PiS.

Pomysł ten pokazuje niedorzeczny i obłudny charakter rzekomego „państwa socjalnego”, jakie miało powstać za rządów PiS. Zamiast sprawiedliwego społecznie mechanizmu redystrybucji zasobów – od bogatych do biednych, mamy zabieranie biednym i dawanie innym biednym.

Sprawę skomentowała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, posłanka Lewicy .- Pomysł, żeby z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych finansować 13 emeryturę to właśnie cała prawda o „socjalnej” i „opiekuńczej” twarzy Prawa i Sprawiedliwości! Za ich wyborcze obietnice bez pokrycia zapłacą nie miliarderzy i korporacje, ale niepełnosprawni – napisała na Facebooku. – Taktyka „dziel i rządź” wobec emerytów i osób z niepełnosprawnościami to bezduszny cynizm. Wyjątkowy, nawet jak na PiS – dodała parlamentarzystka.

paypal

<

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Brazylia: Lula i Dilma Rousseff oczyszczeni z zarzutów. Nie było nielegalnego finansowania Partii Pracujących

Zostali oskarżeni o nielegalne finansowanie swojej partii, ich kariery polityczne zostały …