Skrajna prawica hegemonizuje przestrzeń publiczną od lat. Kultura polityczna osiąga coraz to nowe wymiary patologii. Teraz okazuje się, że można nawet lekceważyć gesty nazistowskiego pozdrowienia. Nie usłyszymy nawet słowa skruchy.

Na fotografii,  która obiegło internet widać dwóch posłów Konfederacji wznoszących prawe ręce w geście hitlerowskiego pozdrowienia. Postawa i gest nie pozostawiają żadnych wątpliwości; wiadomo co obaj ekstremiści robią i co dokładnie uchwycił fotograf.

Sośnierz był o to indagowany w jednym z programów publicystycznych telewizji Polsat prowadzonym przez jedno z uosobień prawicowej dziennikarskiej miernoty – Agnieszkę Gozdyrę. Być może gdyby zamiast niej ktoś inny rozmawiał z posłem Konfederacji nie byłoby mu tak łatwo się wywinąć. Ostatecznie stanęło na tym, że hajlujący zlekceważył incydent i oskarżył wszystkich oburzonych o nadmierną wrażliwość.

„Co wy tacy spięci jesteście, rany boskie, to jest tylko podniesienie ręki pod jakimś kątem. Powygłupiać się nie można?” – stwierdził. „Nie mamy żadnych wspólnych poglądów z Hitlerem. To są wygłupy i nie zamierzam za nic przepraszać. Przecież nikomu nie zrobiłem krzywdy” – dodał.

Sośnierz przekonywał także, iż jeśli gest ten „jest robiony nie w tym celu, a w celu parodii ideologii socjalistyczno-narodowej to wtedy nie jest ku czci Adolfa Hitlera”. Twierdził również, że „wolnościowa młodzieżówka”, która bawiła się w sposób udokumentowany na zdjęciu, „może sobie pozwolić na takie żarty”.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. UWAGA, UWAGA!!! Czujny Bojan wykrył nowe ognisko faszyzmu, w temacie wykrywania faszyzmu Bojan jest czujny niczym Stalin lub Gomułka którzy w tej materii byli mistrzami — szczególnie jeśli faszyzm pochodził od zachodnich mocodawców…………
  Dzisiaj Bojan ma łatwiej bo faszystę ma na miejscu i nie musi gmerać po świecie aby go znaleść.
  Myślę, że w tropieniu faszystów Bojan dawno przegonił świętej pamięci Szymona Wiesenthala.
  Tak a propos — dlaczegóż to Bojanie łowco faszystów księdza z Nowego Targu byłeś łaskawy określić per „kościelna bestia” a dla Sośnierzy — faszystów żeś tak łaskawy? Czyżbyś po cichu ich podziwiał czy im sprzyjał? Mam dla ciebie Bojanie pieśń która jest ciebie godna:

  Otwórz komputer myszka w dłoń
  i faszystę goń, goń, goń!
  Otwórz komputer myszka w dłoń
  i faszystę goń, goń, goń!

  Pozdrawiam serdecznie wytrwałego tropiciela faszystów i liczę na NIE usunięcie postu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Brazylia: zwolennicy Bolsonaro przemocą chcą podważyć wyniki wyborów

Od wczoraj w wielu brazylijskich miastach trwają starcia między zwolennikami byłego prezyd…