Dwugodzinny strajk ostrzegawczy ma być sygnałem niezadowolenia ze strony załogi największego polskiego przewoźnika. Związkowcy nie doszli do porozumienia z zarządem w sprawie podwyżek.  Przerwa w pracy odbędzie się 19 listopada.

Strajk pracowników LOT odbędzie sie 19 listopada / wikipedia commons
Strajk pracowników LOT odbędzie sie 19 listopada / wikipedia commons

Podczas gdy niemieckie porty lotnicze są sparaliżowane spektakularną akcją strajkową stewardess i stewardów zrzeszonych w związku zawodowym UFO, ich koleżanki i koledzy po fachu, pracujący dla LOT również walczą o lepsze warunki pracy i wyższe płace.

Związek Zawodowy Personelu Pokładowego i Lotniczego domaga się powrotu do zasad płacowych obowiązujących do 2010 roku, podniesienia podstawy płacowej oraz zwiększenia udziału składników stałych w wynagrodzeniu. Spór zbiorowy z władzami spółki trwa od 2013 roku. Jak dotąd dyrekcja przewoźnika nie wykazywała szczególnej woli osiągnięcia porozumienia. Pięć lat temu, kiedy LOT znajdował się w kryzysie finansowym, wynagrodzenia pracowników zostały obniżone o 30 proc. Teraz, gdy kondycja spółki znacznie się poprawiła, nadal otrzymują „kryzysowe” pensje. – Personel pokładowy należy do najniżej uposażonych grup zawodowych w firmie – podkreślają związkowcy.

Przedstawiciele załogi zaapelowali do pasażerów o wyrozumiałość i przeprosił za wszelkie komplikacje wynikające z akcji strajkowej.

Związek Zawodowy Personelu Pokładowego i Lotniczego zrzesza 600 stewardów, stewardess i część pilotów.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. obciąć pensje i dodatki członkom rady nadzorczej i prezesowi spółki – pieniądze dla pracowników będą.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Sąd bardzo wyrozumiały dla kamienicznika. Skazany za próbę oszustwa nie pójdzie do więzienia

Josef Lew, „rzutki biznesmen” robiący interes na poznańskich nieruchomościach,…