Monika Płatek będzie kandydować do senatu z listy Zjednoczonej Lewicy w okręgu podwarszawskim. Jej głównym kontrkandydatem jest Roman Giertych, startujący z nieco wstydliwym poparciem PO.

11200907_10153275551108815_9029712231213559111_oPlatforma wycofała z wyborów senackich Łukasza Abgarowicza, który cztery lata temu zdobył w tzw. wianuszku ponad 100 tysięcy głosów (tym razem startuje do Sejmu) i nie wystawiła żadnego innego kandydata, co najwyraźniej miało utorować drogę do zwycięstwa Romanowi Giertychowi. Jednak doświadczenie Michała Kamińskiego ze startem z list PO do Parlamentu Europejskiego może wskazywać, że są pewne postaci, których wyborcy Platformy nie są w stanie przełknąć. Niewątpliwie może się do nich zaliczać Roman Giertych – reaktywator Młodzieży Wszechpolskiej, niegdysiejszy wicepremier w rządzie Kaczyńskiego, sprawca wyrugowania Gombrowicza z listy lektur szkolnych za „promocję homoseksualizmu”. Mimo nieocenionych usług, jakie Giertych przez ostatnie lata oddał PO, reprezentując Radosława Sikorskiego i rodzinę Donalda Tuska w różnych sporach sądowych – jego kandydatura może nie uzyskać akceptacji uważających się za Europejczyków inteligentów, zaludniających miejscowości „wianuszka”. Z ich punktu widzenia, prof. Monika Płatek – wybitna karnistka i znana feministka o nieprzejednanie postępowych poglądach – może okazać się znacznie atrakcyjniejszym wyborem.

Monika Płatek ma 62 lata, jest profesorem nadzwyczajnym prawa. Od 1976 r. pracuje w Zakładzie Kryminologii w Instytucie Prawa Karnego UW. Zajmuje się prawem karnym wykonawczym, prawami człowieka, w tym prawami kobiet, kryminologią i wiktymologią. Jej nazwisko od wielu lat pojawia się w kontekście kandydatury na Rzecznika Praw Obywatelskich. Prof. Płatek jest felietonistką portalu strajk.eu.

Poza dwójką prawników akces do senatu z „wianuszka” zgłosił wysoce konserwatywny – i popierany przez PiS – Konstanty Radziwiłł, były prezes Naczelnej Izby Lekarskiej.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Pani Profesor nie jest ani kandydatką lewicy, ani tym bardziej Zjednoczonej Lewicy. Jest kandydatką niezależną. Tak przynajmniej twierdziła jeszcze do niedawna. Czy autorom notatki jest wiadome, aby coś się w tej materii zmieniło, czy tylko sobie zmyślają, dla zmylenia przeciwnika i dodania ducha Millerowi i spółce?

 2. Szkoda Płatek zmarnuje się w Izbie Politycznych Emerytów, dlaczego nie kandyduje do Sejmu tam jest władza. Żal.pl

 3. widzę, że tzw. 'zjednoczoną LEFICĘ’ organizuje Michnik z Sierakowskim tzw. „Soros Left”. Pogratulować poczucia humoru Kwachowi i Millerowi. Jak znam „doły” SLD będą zachwycone. A tak na marginesie: pani Płatek w Wybiórczej – ale tego nie znajdziecie „obśmiała” – a zaraz potem Widacki w Przeglądzie – propozycję p. Magdaleny Ogórek aby „napisać” prawo „na nowo”. Bo to co NIE opisuje co tydzień prawie nt funkcjonowanie sądów, prokuratury, ADWOKATURY to mieścimy się w klasycznej stylistyce „polnische wirtschat”. No to jak pani „profesor” – tych profesorów narobili tera tyle w tej Warsiawie, że łeb odpada – mamy takie świetne prawo w RPjakiśtamnumer? Jeżeli tak to po cholerę się pańcia wybiera do senatu?? A tak na marginesie: co z tym Trybunałem Stanu dla Kwacha i Millera za „więzienia CIA” w RP? A tak na marginesie: czy pani „profesor” myśli, że zasada „pacta sunt servanda”? Bo u zaranie RPjakiśtamnumer leży złamanie UMOWY OKRĄGŁEGO STOŁU. Ja rozumiem, Giedroyc miał powiedzieć Mazowieckiemu, że „umowa to nie sakrament” ale….
  A tak na marginesie: pytanie do 'zjednoczonej LEFICY’:
  – co z tymi 2 milionami bezrobotnych (zarejestrowanymi) bo jeszcze jest ukryte bezrobocie to te NGO’s, studenci którym się świetnie studiuje po 2-3 kierunki,
  – co z jakością edukacji wyższej bo prof. Król twierdzi, że system rekrutacji na studia jest SKANDALICZNY?
  – o „bytach” o jakich mówi się na świecie jak „nierówność”, 'wojna za progiem” (no w końcu to tylko w RPjakiśtamnumer „wojnę na Ukrainie” wywołał Putin a nie Sikorski/Bildt z niewielką pomocą Sorosa/Nuland),
  – a propos jak się pańcia zajmuje prawami „człowieka” to co z wszechogarniającą inwigilacją, wolnością wypowiedzi, co to jest „mowa nienawiści”, a czy mężczyzna to człowiek (bo Richard Dawkins twierdzi, że mężczyźni powinni tworzyć „front wyzwolenia mężczyzn”), etc, etc.
  – a propos obrony praw kobiet: co pańcia sądzi o wykorzystywaniu kobiet jako obiekty „seksulanego wykorzystywania” w przekaziorach polskiego MainStreamMedia? A co pani „profesor” powie, że Sierakowiak wykorzystywał swoją partnerkę (no bo to człowiek „wolności”), żeby mu pisała „dzieła”. A co pani „profesor” sądzi, o „wolności” jak stare pierdziochy (np. Michnik) wybierają młódki bo poprzednia żona 'przestała odpowiadać wymaganiom”. Pani poczyta Głowackiego z czasów PRL.
  RZYGAĆ SIĘ CHCE od tej „estetyki” intelektualnej tych warsiawskich „elyty”.

  1. Tytułem wyjaśnienia : z tego co się orientuje Pani Profesor Monika Płatek nie ponosi odpowiedzialności za wszystkie rzeczywiste i nierzeczywiste błędy lewicy i instytucji w Polsce.
   Jeśli zostanie Senatorką też nie będzie za wszytko ponosiła odpowiedzialności.

  2. #Logos. Świetnie a może mi wyjaśnisz gdzie są ci winni:
   – 2 mln POLAKÓW na EMIGRACJI (tak świetnie się tu mieli??)
   – 2 mln POLAKÓW na bezrobociu co jakby na to nie patrzeć jest WYKLUCZENIEM/”wewnętrzną emigracją/NIERÓWNOŚCIĄ/OPRESJĄ) a nie wspominając o ukrytym bezrobociu (te wszystkie NGO’s, fundacje żyjące „z budżetu” o czym mówi Woś w swojej pisaninie
   – ca 900 mld PLN DŁUGI (a to jest realne bo go trza będzie zwracać podczas gdy tzw. „PKB” jest wirtulane o czym nawet Stiglitz/Krugman/Belka wiedzą a Hausner zaczyna się domyślać a Balcerowicz/Petru – nic nie wiedzą)
   – KATASTROFA w służbie zdrowia (ale za to cicha/ukryta prywatyzacja ma się jak najlepiej
   – EDUKACJA NA KAŻDYM SZCZEBLU??
   A prof. Kowalik a prof. Kieżun darli „mordy’ i co? Z Bujaka się robi kretyna. NIC. NowyObywatel.pl – nie istnieje. Tylko „in vitro”, LBTG, „mowa nienawiści” (całkiem przydatne narządko CENZURY).
   Ale są proste zasady: „cui prodest” lub „cui bono” a angole mówią „follow money” a na nasze „kasa, misiu, kasa”. I kto sprowadzał Sorosa/Sachsa do Wybiórczej? A kto wynajdywał Balcerowicza? A co z umową okrągłego stołu? No wolnego. A pani Płatek jak te Szczuki/Palikoty/Nowackie/Nowickie/Środy/Hartmany to tacy sami BENIFICJENCI jak „OJCOWIE ZAŁOŻYCIELE” RPjakiśtamnumer dumnie się nazywający „ludzie wolności”.
   WON. Ceterum censeo Carthaginem delendam esse!!!
   Sugeruję poczytanie Załuskiego (Siedem polskich grzechów głównych) Bocheńskiego (Dzieje głupoty w Polsce), Sowę (wszystko) i „dziesiejsze” Króla „Byliśmy głupi” (ale niech pisze raczej BYŁEM IDIOTĄ bo ma swój udział a poza tym nie rozumiem, w czym miałby być Geremek lepszy od Suchockiej? Że Polak żydowskiego pochodzenia czy że profesor PAN?) (Leder i Zaremba – bredzą w swoistej kalce 'wolność realizamu’ – kiedyś był „socrealizm”). A pani Ewa Wiśniewska mówi: Rośnie DRUGIE pokolenie przygłupów, ludzi pozbawionych wyobraźni. A Kościukiewicz (mąż swojej żony, jeszcze): pozwolono nam dłużej być młodymi i głupimi.
   A Norwid: Polacy wykazują 100% energii a tylko 3 % inteligencji!!. Wybuchowa mieszanka czego dowodów w historii aż nadto.
   Ceniąc sobie matematykę i logikę uważam, że p. Płatek jak kandydatka na senatora obraża inteligencję myślącego człowieka (albo się jest NAUKOWCEM albo się jest….kandydatem na senatora z listy jakielkowiek a to, że z listy „Zjednoczonej (ha, ha) LEFICY” (to nie błąd tylko celowe bo ta „lefica” jest tak jak to mówi Sowa: „copy and paste”. A skąd „copy”? A szukajcie (ale nie między Bugiem a Odrą ale ciut dalej: tu są tylko „narzdziowcy”) a znajdziecie. MYŚLEĆ, MYŚLEĆ. Ja wiem, nadmierne wymaganie, lepiej zorganizować „Love parade”, etc.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rosja odpowiada Polsce

Niektórzy obserwatorzy relacji polsko-rosyjskich od dawna zadawali sobie pytanie, czy i ja…