Polska dopiero co została ukarana za naruszenie unijnych norm czystości powietrza. Tymczasem na Twitterze pisowska nominatka do KRRiT prezentuje antyekologiczne wynurzenia.

Miało zabrzmieć jak „mądrość ludowa”. Ale zabrzmiało po prostu źle. Teresa Bochwic napisała na Twitterze, że „Ludzie palą śmieciami z gospodarności. Moja sąsiadka wrzuca pod kuchnię przez cały dzień wszystko,co podejdzie: skorupki od jajek, stary chleb, torby plastikowe, obierki, opakowania po mleku i jogurtach. Segregowanie jest uciążliwe”. Potem dołożyła jeszcze drugi tweet: „Z tego powstaje bogaty popiół (skorupki), który oni wysypują na klomby. Plastik z żółtym śmierdzącym dymem znika w przestworzach wiec znaczy się go nie ma”. Teraz tłumaczy, że „zapomniała cudzysłowu” i że wpisy miały być żartobliwe. W tym celu popełniła kolejnego tweeta:„Rzeczywiście, zaniedbałam wstawienia odpowiednich cudzysłowów, gospodarnością tłumaczy palenie śmieci moja sąsiadka. Cieszę się, że po mnie przyjdą do KRRiT lepsi, kandydatury już widać. Na pewno też będą mieli lepsze poczucie humoru, choć chyba nie wszyscy”.

Użytkownicy portalu nie uwierzyli. Wyszło bowiem na to, że członkini KRRiT tłumaczy i usprawiedliwia przyczynianie się do zwiększania zanieczyszczenia powietrza.

Wczoraj 22 lutego Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że Polska musi zostać ukarana za smog: jeżeli sytuacja szybko się nie poprawi, kara może wynieść od 5 tys. do prawie 304 tys. euro za każdy dzień naruszenia unijnych przepisów. Jak pisze portal money.pl, „kara może być też w postaci ryczałtu. W takim przypadku może wynieść od 4,3 mln do ponad 50 mln euro”.

Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej odniósł się do orzeczenia: – Walka o czyste powietrze jest jednym z priorytetów rządu, jednak jej efekty nie będą widoczne od zaraz. Problem jest jednak palący. Piotr Woźny, pełnomocnik rządu do spraw walki ze smogiem przyznał, że „na niechlubnej liście Światowej Organizacji Zdrowia pokazującej najbardziej zanieczyszczone miasta w Europie, 33 jest z Polski”. W tym kontekście tweety Teresy Bochwic jawią się jako wyjątkowo szkodliwe.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Putin: jesteśmy gotowi do wojny jądrowej

Prezydent Rosji udzielił wywiadu dyrektorowi rosyjskiego holdingu medialnego „Rossija Sego…