Od przejęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość pracę straciło prawie 200 dziennikarzy, nowe gremium nadzorcze kontroluje radio i telewizję, a szereg nowych ustaw znacznie ogranicza wolność prasy – piszą w specjalnym oświadczeniu Reporterzy bez Granic.

Krzysztof Ziemiec na antenie "Wiadomości", fot. facebook.com/ Wiadomości TVP
Krzysztof Ziemiec na antenie „Wiadomości”, fot. facebook.com/ Wiadomości TVP

Reporterzy bez Granic przypominają, że w corocznym rankingu wolności prasy Polska spadła o 29 pozycji – na 47. miejsce. A to dlatego, że Polski rząd podporządkował sobie media publiczne, naruszając zasady funkcjonowania demokratycznego i pluralistycznego państwa. Pogorszyły się warunki pracy dziennikarzy w Sejmie, a reporterzy nie są dopuszczani do debat i często nie mogą bezpośrednio rozmawiać z politykami. W oświadczeniu jest też mowa o zmianach w obsadzie personalnej mediów publicznych i o spadku oglądalności „Wiadomości” TVP, a także o tym, że instytucje publiczne „musiały na polecenie nowych władz zrezygnować z prenumerat krytycznych wobec rządu dzienników”.

Zdaniem Reporterów bez Granic, jeśli PiS nie zmieni polityki wobec mediów, to Unia Europejska powinna rozważyć wobec Polski obcięcie unijnych funduszy.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Gownojady wiecej nic… Ilu dziennikarzy stracilo prace w czasach rzadow PO
    ,tysiące. Gdzie wtedy była ta zasmarkana tendencyjna organizacyjka reporterow?

  2. Lewica chce upaństwawiać, pod warunkiem, że to ona upaństwawia. Gdy robi to prawica, wszczynany jest raban. Wszyscy jesteście tacy sami.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Twierdził, że komuna skazała go za bycie „wyklętym”. Siedział za kradzież cukierków i napaść na listonoszkę

Przed krakowskim sądem trwa proces Stanisława M., oskarżonego o wyłudzenie od skarbu państ…