Od przejęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość pracę straciło prawie 200 dziennikarzy, nowe gremium nadzorcze kontroluje radio i telewizję, a szereg nowych ustaw znacznie ogranicza wolność prasy – piszą w specjalnym oświadczeniu Reporterzy bez Granic.

Krzysztof Ziemiec na antenie "Wiadomości", fot. facebook.com/ Wiadomości TVP
Krzysztof Ziemiec na antenie „Wiadomości”, fot. facebook.com/ Wiadomości TVP

Reporterzy bez Granic przypominają, że w corocznym rankingu wolności prasy Polska spadła o 29 pozycji – na 47. miejsce. A to dlatego, że Polski rząd podporządkował sobie media publiczne, naruszając zasady funkcjonowania demokratycznego i pluralistycznego państwa. Pogorszyły się warunki pracy dziennikarzy w Sejmie, a reporterzy nie są dopuszczani do debat i często nie mogą bezpośrednio rozmawiać z politykami. W oświadczeniu jest też mowa o zmianach w obsadzie personalnej mediów publicznych i o spadku oglądalności „Wiadomości” TVP, a także o tym, że instytucje publiczne „musiały na polecenie nowych władz zrezygnować z prenumerat krytycznych wobec rządu dzienników”.

Zdaniem Reporterów bez Granic, jeśli PiS nie zmieni polityki wobec mediów, to Unia Europejska powinna rozważyć wobec Polski obcięcie unijnych funduszy.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Gownojady wiecej nic… Ilu dziennikarzy stracilo prace w czasach rzadow PO
    ,tysiące. Gdzie wtedy była ta zasmarkana tendencyjna organizacyjka reporterow?

  2. Lewica chce upaństwawiać, pod warunkiem, że to ona upaństwawia. Gdy robi to prawica, wszczynany jest raban. Wszyscy jesteście tacy sami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Indyjscy pracownicy portowi odmówili przeładunku izraelskiej broni

Indyjski związek zawodowy robotników portowych, Water Transport Workers Federation of Indi…