Znany toruński biznesmen w sutannie Tadeusz Rydzyk aktywnie włączył się lans nowego fałszywego obiektu nienawiści i celu nagonek polskiego kościoła – chodzi o osoby wyrażające troskę groźnymi zmianami klimatycznymi i destrukcją środowiska naturalnego w Polsce i na całym świecie.

Przestawienie wajchy nienawiści i wszczęcie nowej fali hejtu, przeciwko kolejnemu wymyślonemu przez kościół wrogowi Boga i ludzkości zasygnalizował niezastąpiony, zawodowy siewca strachu i pogardy -arcybiskup Jędraszewski, jeszcze w grudniu ubiegłego roku. Wówczas po raz pierwszy, w trakcie wywiadu w groteskowo prorządowej Telewizji Republika, użył ów nowoukutego na tę okoliczność terminu – „ekologizm”.

Przypomnijmy – metropolita krakowski powiedział wówczas między innymi, że „ekologizm to zjawisko bardzo niebezpieczne, bo to nie jest tylko pod postacią nastolatki, to coś co się narzuca, a ta aktywistka staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych”. Jędraszewski pouczył także, iż ów „ekologizm” to zjawisko „sprzeczne z tym wszystkim co jest zapisane w Biblii począwszy od Księgi Rodzaju, gdzie jest wyraźnie mowa o cudzie stworzenia świata przez Boga”.

Teraz wtóruje mu polski redemptorysta numer jeden – Tadeusz Rydzyk.

Podczas specjalnego sympozjum Oblicza Ekologii, którą minister środowiska Michał Woś zorganizował w należącej do Rydzyka prywatnej uczelni, ten ostatni wygłosił ilość bredni trudną doprawdy do ogarnięcia dla jakiegokolwiek przytomnego umysłu. Wygląda na to, że pierwszy propagandowy ostrzał artyleryjski został przeprowadzony. Szef Radia Maryja mówił między innymi o „ekoterrorystach” i „wojnie cywilizacyjnej”.

Zwracając się do jednego ze słuchaczy, niejakiego Szczepana Wójcika, który prowadzi hodowlę zwierząt futerkowych oskarżył ekologów o sprawstwo pożarów, które wybuchły na terenie jego ferm i powiedział, że, to „gorsze od folksdojczów”.

„Panie Szczepanie, niech się pan przyzna, nie wiem, czy wolno, ile razy pana tam podpalali? Trzy razy! Szkody na ile milionów? To jest ekologia? To jest Polak Polakowi? Pomyśl o wieczności! Będziesz się smażył w tym piekle! Podpalasz teraz i w tym ogniu będziesz się kiedyś smażył! (…) Tutaj te zwierzątka, nie wiem, ja się nie znam na tym, ale tutaj gdzieś pod Toruniem były. Przyszli i wypuścili wszystko! Podobno te zwierzęta się wtedy też męczą bardzo, giną. To jest ekologia? To gorsze od folksdojczów, psia kość!” – komentował Rydzyk.

Oznajmił także, że ekolodzy „niszczą lasy, niszczą rodzinę, niszczą wieś, niszczą Kościół. Już jest wszystko jasne, no!” – podsumował.

Pouczał też katolików w kwestii ich wyborów politycznych. Wyśmiewał jednocześnie cierpienie zwierząt hodowanych celem pozyskiwania mleka.

„Krowę gwałcą, jak ją doją! No głupie takie to… no ludzie, ratujcie. Że jest gwałt krowy. Bo krowa to nie wiem co… My się śmiejemy, ale taka ideologia jest. To są te ideologie, przed którymi ostrzega ks. abp Marek Jędraszewski. Zobaczcie, jaki hejt światowy, jak go wyzywali. I to są ci politycy. Kogo wy wybieracie? Katolicy, kogo wy wybieracie? Zacznijcie używać rozumu, tak trochę oleum sobie dolać tutaj” – grzmiał pukając się w czoło.

Słowa Rydzyka to niestety tylko część świata mrocznej groteski całej konferencji.

Na przykład ks. prof. Tadeusz Guz z KUL w swoim wykładzie pt. Istota neomarksistowskiego ekologizmu poszukiwał związków między wspomnianym „ekologizmem” a satanizmem; nawiązywał głównie do tzw. szkoły frankfurckiej, specyficznego, raczej marginalnego nurtu reinterpretacji socjalizmu naukowego. Tam właśnie dostrzegł ów inspirację do rewolucyjnego działania dla współczesnych  „zielonych”, lewicy oraz „wszelkich związków feministyczno-homoseksualnych”, cokolwiek to znaczy.

Warto też przywołać słowa z homilii metropolity gdańskiego ks. abp Sławoja Leszka Głódzia ps. „Flaszka”, które wygłosił podczas mszy świętej otwierającej konferencję.

„Do naszej ojczyzny, napływają, znajdując wyznawców i zwolenników, agresywne i ekspansywne prądy ekologizmu, raczej ideologii ekologizmu (…) Negują świat chrześcijańskich wartości, które od wieków kształtują polskie pokolenia. Nie tylko polskie, także europejskie. Kulturę, cywilizację, codzienne życie”.

Konferencję zorganizowano ku czci zmarłego w 2019 roku Jana Szyszko, byłego ministra środowiska w rządzie Zjednoczonej Prawicy.

Organizatorami byli Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i Instytut „Pamięć i tożsamość” im. św. Jana Pawła II – obydwie instytucje założone przez o. Tadeusza Rydzyka. A także Lasy Państwowe i Instytut Gospodarki Rolnej, jedna z inicjatyw Szczepana Wójcika, hodowcy norek i lobbysty futrzarskiego.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Prostactwo, chamstwo, agresja, kłamstwo – to przejawy nowoczesności i metody argumentacji skopiowane od dysydentów – ojców „już wolności”, „upadniętego komunizmu” i demenkrancji. Pamiętacie poplutych od zapalczywości – Bartoszewskiego, Michnika, Geremka, że tak wymienię tych ęteligientuf, całkiem bez przeceniania ich elitarności?…

 2. Nie tak hop, hop Jędraszewski! Ekologizm to ja wymyśliłem lata temu! Zapłać koleś za prawa autorskie!

 3. Ileś tam racji to on ma, ale jeśli i on i wy będziecie się posługiwać językiem emocji zamiast języka rozumu, to donikąd nie dojdziecie, ani się nie zrozumiecie.

  Ekologów znam i szanuję; ekooszołomów nie trawię (jak i każdych innych oszołomów spod znaku wielkiej szurii).

 4. Co Jezus powiedział na temat noszenia tytułu ojciec i wywyższania się ?
  Ewangelia Mateusza rozdział 23 wersety od 1 do 12
  „Wtedy Jezus przemówił do tłumów i do swoich uczniów: 2 „Na miejscu Mojżesza usadowili się uczeni w piśmie i faryzeusze. 3 Dlatego czyńcie wszystko, co wam mówią, ale nie naśladujcie tego, co robią, bo mówią, ale sami tak nie postępują. 4 Wiążą wielkie ciężary i wkładają je ludziom na barki, a sami nie chcą ich nawet ruszyć palcem. 5 Wszystko, co robią, robią po to, żeby ich ludzie widzieli. Poszerzają pudełeczka z fragmentami Pism, noszone dla ochrony, i wydłużają frędzle na swoich szatach. 6 Lubią najzaszczytniejsze miejsca na ucztach, pierwsze siedzenia w synagogach 7 i pozdrowienia na rynkach. Lubią też, gdy ludzie tytułują ich Rabbi. 8 Ale wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, bo macie jednego Nauczyciela, a wy wszyscy jesteście braćmi. 9 I nikogo na ziemi nie tytułujcie ojcem, bo macie jednego Ojca — tego w niebie. 10 Ani nie pozwalajcie nazywać się mistrzami, bo macie jednego Mistrza — Chrystusa. 11 Największy wśród was ma być waszym sługą. 12 Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniży, będzie wywyższony

 5. A co powiedział Jezus na temat stosunku duchownych do pieniędzy ?
  Ewangelia Mateusza rozdział 6 werset 24 :
  „Nikt nie może być niewolnikiem dwóch panów, bo albo jednego będzie nienawidzić, a drugiego kochać, albo do jednego przylgnie, a drugim wzgardzi. Nie możecie być niewolnikami Boga i Pieniądza.”

  A co powiedział Jezus na temat udziału duchownych w polityce ? Ewangelia Jana rozdział 18 werset 36 :
  „36 Jezus odpowiedział: „Moje Królestwo nie jest częścią tego świata. Gdyby było jego częścią, moi słudzy walczyliby, żebym nie został wydany Żydom. Ale moje Królestwo nie jest stąd”.

  1. A czego to Jezus nie powiedział? Np: mamuty i dinozarły, kocham was bardziej niż trylobity.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Portal Strajk rozpoczął współpracę z portalem „Fakty i Analizy”

Miło nam poinformować, że Portal Strajk z początkiem grudnia rozpoczął stałą współpracę z …