Były prezydent USA został uznany przez studentów z 37 krajów świata za jednego z największych złoczyńców w historii ludzkości. Niesławny „Dablju” uplasował się na czwartym miejscu w rankingu sporządzonym na podstawie opinii 7000 młodych obywateli.

flickr.com/Image Editor
flickr.com/Image Editor

Badanie zostało przeprowadzone m.in. na uniwersytetach w USA, Argentynie, Pakistanie, Korei Południowej, USA i we Włoszech. Na pierwszym etapie studenci mieli wskazać postacie, które ich zdaniem najmocniej wpłynęły na przebieg dziejów cywilizacji. Po wyłonieniu grupy 40 najczęściej powtarzających się nazwisk, badani zostali poproszeni o ocenienie ich w skali 1-7; gdzie 1 było oceną jednoznacznie pozytywną, a 7 oznaczało skrajne zło.

Okazało się, że do najgorzej ocenianych postaci należy George W. Bush. Studenci uznali, że tylko Adolf Hitler, Osama ben Laden i Saddam Husajn zapisali bardziej haniebną kartę od polityka odpowiedzialnego m.in. za napaść na Irak i Afganistan, destabilizację polityczną na Bliskim Wschodzie, stworzenie nielegalnego więzienia w Guantanamo i rozpętanie wojen, które pochłonęły miliony istnień. Na kolejnych miejscach znaleźli się m.in. Józef Stalin, Mao Zedong, Saladyn i Czyngis-chan.

Na drugim biegunie sympatii badanych, wśród uznanych za najwybitniejsze jednostki uplasowali się m.in.  Albert Einstein, Matahma Gandhi, Martin Luther King i Nelson Mandela.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. No cóż, gawiedź ta nie nauczona religii katolickiej nie zna prawdziwego oblicza skórwysyństwa tegóż. Gdyby Osama wymógł na Dablyju Buszu :-) religię od przedszkola do Nowego Yorku we wszystkich gimnazyjach i przedszkolach nie wspomnę o maluczkich w pieluchach…wtedy byli by ów ci Katolycy na pierwszym miejscu zbrodniarzy. A tak dupa. Alleluja i do przodu.

  2. Kto jeszcze wierzy, że Bin Laden coś zburzył? Bezpodstawnie torturowano niewinnych ludzi za zbrodnię, którą popełnili Żydzi z USA. Nasz żydowski rząd zhańbił nasz naród biorąc w tym udział. Wystarczy obejrzeć filmik, na którym pan Bush dowiaduje się o ataku na WTC. Jest wtedy w szkole i słucha jak dzieci recytują chórem słowa: modlitwa, samolot musi uderzyć stal. (Szukajcie na yt). Jego mina i fakt, że po otrzymaniu informacji o zawaleniu się pierwszej wieży nawet nie drgnął i pozostał na lekcji, mówi wszystko!

  3. Tendencyjna manipulacja społeczeństwem – tak bym to krótko określił… Nie rozumiem dlaczego np Bin Ladena artykuł określa jako np. „gorszego” zbrodniarza niż Bush. Znający fakty wiedzą że Bin Laden nie miał nic wspólnego z 9/11 jak tylko fałszywe oskarżenie medialne… Nigdy oficjalnie nie został oskarżony przez rząd USA… George Bush – ? Prezydent – korporacyjny Papet… On nawet nie wiedział gdzie dokładnie znajduje się Polska – jeżeli tak można się wyrazić… Winni „zbrodni Busha” są w cieniu…. Nikt nawet o nich nie mówi…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

USA: prawo do aborcji już nie jest powszechne

O tym mówiło się od miesięcy. Konserwatywny Sąd Najwyższy USA głosami sędziów mianowanych …