To była bardzo poruszająca audycja. W radiu TOK FM mówiono o cierpieniach przedsiębiorców, którzy nie mogą znaleźć pracowników. Słuchałem nieuważnie, jak to w samochodzie, ale wstrząsnęła mną opowieść jednego z biznesmenów, który mówił, że do pracy musi dowozić ludzi aż 100 kilometrów. Miejscowi odmawiają, łobuzy. No i teraz biedak ma koszty. Prawie się popłakałem. Dziennikarz szybko znalazł winnego. 500 plus, ta świnia. I teraz moiściewy, do czego to doszło, że ludzie nie dość, że zhardzieli, to jeszcze na dodatek zaczynają liczyć, choć przecież wykształceni ludzie nigdy by od nich nie oczekiwali, że to bydło potrafi rachować do więcej niż 100. A tu – niespodzianka, nawet mnożą 500 przez liczbę dzieci. I to bezbłędnie zazwyczaj.

Do tej pory działaniem, które ci pariasi rynku pracy opanowali do perfekcji, i które milcząco akceptowaliśmy, było odejmowanie. Sobie od ust, dzieciom od zawartości tornistra, całej rodzinie od podstawowych wydatków. I jakoś szło. I wtedy, zrozumiałe, że można było podać im pomocną dłoń dając robotę, dzięki której mogli związać koniec z końcem. 3 złote za godzinę, czasem nawet 4, jak pracodawca miał dobry humor. Potem miał też poczucie spełnienia dobrego uczynku, bo jednak dawał zarobić.

I nagle, jak grom z jasnego nieba, oni mają czelność odmawiać! Mało tego, wciąż nierozumni i źle wychowani walą na odlew, że im się nie opłaca. Posmakujcie słowo takiego gołodupca: „nie-op-ła-ca się”! Wolą posiedzieć w domu, bo za trochę tego niedomytego drobiazgu państwo daję im szczodrą ręką kasę. Naszą kasę, tych lepszych, pracowitych i zaradnych. A oni ją na pewno przepiją. Zamiast, jak do tej pory, stać w progu, miętosić czapkę i czekać, czy spadnie im łaska zbierania truskawek za tyle, ile pracodawcy się spodoba. Skaranie boskie.

A teraz dołączono do tego przymus państwowy. Uważacie, nie można będzie zapłacić mniej niż 12 złotych za godzinę. Na dodatek to podobno efekt kompromisu w radzie Dialogu Społecznego między pracodawcami a tymi darmozjadami ze związków zawodowych. Na dodatek PIP będzie mógł kontrolować kiedy mu się chce. Co robić, co robić..? No na pewno znajdą się jakieś sposoby, żeby jednak zarabiać tak samo suto jak do tej pory. Owszem, ryzykuje się karę, ale kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.

Podobno chodzi o dotrzymanie zobowiązań wyborczych, paradne. Czy zobowiązania są od tego, by ich dotrzymywać. Latami nie trzeba było dotrzymywać i jakoś szło, a teraz nagle ktoś gotów to wziąć na poważnie.

Jak tak dalej pójdzie, trzeba będzie zacząć żyć uczciwie.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Tak, tak, lewaczku. Baaaaardzo to piękne, biedacy zaopatrzeni, a wstrętni wyzyskiwacze się wiją. Zapewne z równą satysfakcją czytasz o socjalnych programach Mussoliniego i Trzeciej Rzeszy – w tych państwach też starali się dopieścić prostaczków… A prostaczkowie potem z entuzjazmem ginęli za fuhrera albo duce…

  1. Widzisz prawaczku (prawiczku? ) ja tam wolę czytać o programach socjalnych w Szwecji czy Norwegii. Ale każdy czyta to co lubi.
   Każdy pracodawca ma teraz dobry wybór: lepiej płacić , pracować samemu albo zamknąć biznes , pobierać 500+ , i żyć radośnie z tych pięciu stówek. Wolność to możliwość wyboru.

  2. Andy, chodzi mi o co innego – pisowska władza rzuca ochłap, a lewica dostaje orgazmu. No więc podaję przykłady jak inni niezbyt sympatyczni rządzący też wprowadzali różne socjale. Co do Norwegii, to jeśli będziemy mieli takie dochody z ropy, to pogadamy i o socjalu.
   Trutka – ciebie nawet wieszać nie warto. Raczej tradycyjne banderowskie rozwiązanie – widły, siekiera…

  3. tak, tak kurvo… chciałbyś tak jak twoi antenaci na Wołyniu z Polakami robili…

 2. Bolszewicka swołocz dostał mannę z nieba na wóde w melinie i nie chce pracować, więc to długo nie potrwa bo nie da sie w nieskończoność brać pożyczek z innych krajów na wódę na melinie, gdzie to będzie leżało i srało z pyska rozwolnieniem nienawiści. Gospodarka siądzie i będzie biegało że za 5 zł obciągnie, bo przecież te wieprze pisowskie to pasożyty byleby nie pracować,

 3. Już trzeci raz mi się zdarza że nie mogę udostępnić artykułu na Facebooku. Wiecie może dlaczego?

  1. A słyszałeś o nowych przepisach / uprawnieniach reżymowych służb?

  2. Szybko skubani działają :). No tak , strona startowa polskiej lewicy wspiera migrantów z Afryki wśród których mogą być terroryści. Wniosek służb specjalnych Zbigniewa Ziobro może być tylko jeden – Strajk wspiera arabskich terrorystów :). Nowak to już nawet brodę zapuszcza, brak mu tylko kałacha i powiewającej szaty zrobionej z prześcieradła.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Dokąd idzie Sahra Wagenknecht?

Fenomen Sahry Wagenknecht, która porzuciła szeregi „Die Linke” i będzie tworzy…