Pod adresem spółki Face Mask Center klienci znajdą już tylko decyzję władz amerykańskich o zamknięciu tej strony internetowej. Sprzedawała ona maseczki reklamowane jako zatwierdzone przez FDA, amerykański urząd ds. żywności i leków. Producenci maseczek nierzadko donoszą na siebie, by wyeliminować konkurencję, ale tym razem wpadli na biznes prowadzony przez Państwo Islamskie, jak twierdzi amerykański departament sprawiedliwości.

Maseczki są w wielu krajach w powszechnym użyciu. pixabay

Strona miała bardzo profesjonalny wygląd, wyglądała jak jeszcze jeden internetowy sklep z maseczkami, sprzedawanymi jednak taniej niż w innych. W rzeczywistości nie były oczywiście przez nikogo zatwierdzone. Administracja amerykańska uważa, że sprzedaż maseczek to nowy sposób grup terrorystycznych na zarabianie pieniędzy. Wykorzystują one strach przed chorobą covid-19, by „wypchać sobie kieszenie” i zasilić swą terrorystyczną działalność.

Urzędnik departamentu sprawiedliwości zadzwonił pod podany na stronie numer telefonu. Miał rozmawiać z „Syryjczykiem zamieszkującym w Turcji”, który zaproponował mu „łatwą” sprzedaż 100 tys. maseczek. Gdy towar dotarł do Stanów, okazało się, że choć maseczki nie różnią się od produkowanych w USA, nie miały żadnego certyfikatu. Według śledczych departamentu, oszukańczym interesem rządził niejaki Murat Cakar, Turek, który miał kiedyś pracować dla Państwa Islamskiego.

Amerykańscy specjaliści od ruchów terrorystycznych podkreślają, że do tej pory Państwo Islamskie wykorzystywało epidemię jedynie do celów propagandowych. Głosiło, niczym władze amerykańskie, że koronawirus mógł zostać stworzony w laboratorium, tyle, że miałby być przez „niewiernych” skierowany przeciw muzułmanom. Twierdziło też, że to naturalne, że kobiety powinny zakrywać twarze. Według służb specjalnych, w czasie epidemii PI nie zawiesiło przygotowań do ataków wykorzystując fakt, że władze mają co innego na głowie.

Na razie administracja amerykańska nie wie, czy istnieją inne internetowe sklepy z maseczkami, lecz według Business Insider organizacja terrorystyczna z pewnością prowadzi takie interesy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Większość Ukraińców opowiada się za zastąpieniem prezydenta Zełenskiego szefem parlamentu

Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii (KMIS) przeprowadził ogólnoukraińskie badanie …