Monika Zbrojewska zmarła 30 października. Przyczyny jej śmierci są nieznane. Była cenioną adwokatką i ekspertką z dziedziny prawa karnego.

Monika Zbrojewska / wikipedia commons
Monika Zbrojewska / wikipedia commons

Była wiceminister sprawiedliwości miała 43 lata. Informację o jej śmierci podała rzeczniczka Naczelnej Rady Adwokackiej Joanna Sędek. Zbrojewska pełniła swój urząd przez ostatnie 12 miesięcy. Została zdymisjonowana 23 października, po tym, jak policja zatrzymała ją za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu we krwi. Została przewieziona na izbę wytrzeźwień. Uwagę policjantów wzbudziło to, że samochód jeździł zygzakiem od krawężnika do krawężnika.

Monika Zbrojewska ukończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Łódzkim. Stopień doktora nauk prawnym uzyskała w 2001 roku. W latach 2002-2005 odbyła aplikację prokuratorską. Następnie pracowała jako ekspertka dla Sejmowych Komisji Śledczych, a także prowadziła prywatną praktykę adwokacką. Współpracowała też z Ośrodkiem Badawczym Adwokatury, a także zasiadała w Radzie Naukowej OBA. Była autorką ponad 100 publikacji z dziedziny postępowania karnego, prawa karnego oraz prawa wykroczeń i postępowania w sprawach o wykroczenia.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. [*],bardzo szkoda,taka mądra kobieta,ale zagubiona,szkoda,ze P.Kopacz zamiast pomóc jej to była konsekwentna akurat przed wyborami…….

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Włochy: sojusznik Kaczyńskiego i Orbana stanie przed sądem za uwięzienie migrantów na statku

„Broniłem ojczyzny” – takimi słowami lider skrajnie prawicowej Ligi wyja…