Fanatyczni chrześcijanie w Stanach Zjednoczonych coraz bezczelniej narzucają siłą swój porządek reszcie społeczeństwa. Tym razem jeden z radykałów urządził jatkę w ośrodku planowania rodziny w Colorado Springs.

Jeden z członków oddziału antyterrorystycznego pod budynkiem kliniki/ twitter.com
Jeden z członków oddziału antyterrorystycznego pod budynkiem kliniki/ twitter.com

Do zdarzenia doszło w sobotę, w godzinach porannych czasu miejscowego. Do kliniki Planned Parenthood wtargnął napastnik uzbrojony w – jak podają lokalne media – „broń o dużej sile rażenia”. Terrorysta zabarykadował się w budynku. Na miejscu zjawiły się specjalne oddziały policji SWAT. Kiedy funkcjonariusze próbowali zająć budynek, mężczyzna odpowiedział ogniem. Według informacji podanych przez rzeczniczkę policji w Colorado Springs, Catherine Buckley, jeden z członków oddziału szturmowego, 44-letni Gareth Swasey zmarł w wyniku postrzału. Zostawił żonę i dwójkę dzieci.

Akcja odbijania kliniki trwała łącznie ok. pięciu godzin. Ostatecznie policyjnym negocjatorom udało się przekonać terrorystę do złożenia broni. Dwie osoby zmarły w szpitalu w wyniku obrażeń, których doznały, gdy napastnik zaczął strzelać na oślep. Jak podaje miejscowa policja na Twitterze – sprawca to 47-letni działacz antyaborcyjny Robert L. Dear.

Motywem ataku była prawdopodobnie ideologia „obrony życia poczętego”, która w USA ma kilka milionów wyznawców. W klinice Planned Parenthood są przeprowadzane zabiegi aborcyjne, testy ciążowe, jak również badania pod kątem chorób wenerycznych. Dla aktywistów „pro life” takie miejsca to siedliska szatana. Od 1977 roku chrześcijańscy fundamentaliści zabili ośmiu pracowników klinik aborcyjnych, a samych aktów terroru – jak podpalenia, wtargnięcia czy gróźb odnotowano ponad 7 tysięcy.

Tłem zdarzenia jest ostatnia kampania wyborcza do Senatu, która zakończyła się zwycięstwem kandydata Partii Republikańskiej – Cory’ego Gardnera. Polityk jest zdeklarowanym przeciwnikiem prawa do aborcji i członkiem ogólnokrajowego ruchu „pro life”.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. „Motywem ataku była prawdopodobnie ideologia „obrony życia poczętego”, która w USA ma kilka milionów wyznawców […] Dla aktywistów „pro life” takie miejsca to siedliska szatana. ” ideologia która ma wyznawców…. no nie popisał się tu autor i redaktor w tym tendencyjnym artykule, Oni (wyznawcy) wyznają chrześcijaństwo dla tego boli ich jak drzazga (co najmniej) zabijanie innych ludzi. Tak dla nich (wyznawców chrześcijaństwa) to co wy nazywacie płodem, zarodkiem jest człowiekiem więc to miejsce to dla nich holokaust ludzi! kumacie? Więc tendencyjne określenia „siedlisko szatana” są żałosną próbą wykpienia i sami się tym w ich oczach ośmieszacie. Lewicowi autorzy, czytelnicy nigdy za głupich Was nie uważałem więc dziwi mnie fakt że wy ciągle to samo -„wara od macic innych ludzi” i tym podobne przemycane treści, myśli przewodnie artykułów jak czyta to chrześcijanin to myśli o Was jacyś fanatycy ponieważ:
  Płód, zarodek nie jest komórką/wieloma komórkami (częścią ciała) kobiety. Ma inne DNA – jest to inny twór. Jak już chcecie szerzyć ideologie która nie jest jakimś zaściankowym wypatrzeniem nauki to skończcie z hasłami to moje ciało mogę z nim robić co chce – bo płód, zarodek to nie jest twoje ciało. Owszem kobieta daje mu schronienie, odżywia go, odbiera szkodliwe produkty od płodu/zarodka co pogarsza jej jakość życia, ale mówimy tu o opiece, zaopatrzeniu nie o własności. Zresztą co Wam przypomina to wcześniejsze zdanie, bo mnie wychowywanie dziecka. Co do mojego ciała i rządzenia nim to nawet samobójstwo jest nielegalne, udział w przerwaniu czyjegoś życia na jego życzenie też, więc nie możesz robić co ci się żywnie podoba ze swoim ciałem sory bańka wolności pękła. Tak na marginesie chyba nawet lewicowi działacze nie chcą legalizacji samobójstwa.

  1. przepraszam że odpowiadam na swój komentarz przeczytałem link nie ważne’go . Nawet jeśli w tej placówce rozdawali by ciepłe bułeczki bezdomnym, ratowali życie dorosłych prawicowców, to i tak dla chrześcijan będzie to miejsce holokaustu. Takie teksty ( przecież tam tyle dobrego się działo) podchodzą trochę (nie jest to dokładne porównanie) że w obozach koncentracyjnych to medycyna mogła zrobić postęp. No owszem pewno zrobiła jakiś postęp… Ale nie mówi się od tej strony o obozach bo jeśli jakiś postęp nawet zrobiła to jest on astronomicznie niewspółmierny co do kosztów (życie, cierpienie ludzkie) jakie zostały poniesione.

  2. Ależ samobójstwo jest w pełni legalne, przecież jeszcze nikt za to nie poszedł do więzienia :D A tak całkiem serio – przecież nie ma przepisu zabraniającego samobójstwa, bo nie miałby on absolutnie żadnego sensu.

 2. w końcu rasa biała podpisana w mediach wg swojej religii. Wara od macic innych ludzi, zajmijcie się swoimi genitaliami

  1. Katolik zabije lub zrobi zamach terrorystyczny to bez zająknięcia piszą, że to chrześcijanin, za to jak już Islamista zrobi zamach to bronią ich za wszelką cenę. Wychodzi na to że islam staje się prawilniejszą religią -.-.

 3. „Fanatyczni chrześcijanie (…) coraz bezczelniej narzucają swój porządek” A może lewactwo spojrzy na Paryż i samolot rosyjski zestrzelony nad Syrią? Pieprzyć to możecie, ale prawdziwe zagrożenie ukrywacie. „29 letni Belg mózgiem zamachów” Taki belg – Abdelhamid jakiś tam z mordą zasyfiałego araba trzymającego w swoich islamskich łapach Kurwan i flagę Państwa Islamskurwysyńskiego. Taka jest wasz prawda komunistyczne świnie

  1. Bo ciebie nie interesują odpowiedzi, gdyż masz wyraźnie podane, nasz polski pro-life jest kopią amerykańskiego pro-life. Normalne kraje uważają ten ruch za terrorystyczny, bo non stop zamachy w imię ideologii antyaborcyjnej. Na prawicowych stronach masz często na żywca przepisywane kłamstwa ze stron tych terrorystów, wygląda na to że tu też chcą mordowania, jedynie trudniej o broń palną.

  2. @glob
   Twoj post nie jest odpowiedzia na moje pytanie gdyz nie dotyczy one aktywistow takiego czy innego ruchu. Moje pytanie dotyczy rzetelnosci autora tego tekstu; czy uwaza sie on za dziennikarza czy za zwyklego propagandziste? Na chwile obecna nie sa nawet znane motywy sprawcy, ale autor juz zna prawde, bo prawda musi byc zgodna z przekazem, a jesli nie to, tym gorzej dla prawdy.

  3. Pro-life to struktura terrorystyczna kościoła katolickiego. Tylko że w USA są też protestanci, a te kościoły są różne w radykaliźmie, bo tu masz większy indywidualizm. Jednak ci radykalni protestanci często współpracują z katolickim pro-life, więc może być tak że ten zamach zrobił katolik, następny , jakiś radykalny protestant uważający podobnie jak katolicy w kwestii aborcji. Cała jednak struktura to katolicy amerykańscy. Terroryzm katolicki.

  4. d. No tak, w przypadku muzłumanów to terror, jak chodzi o katolików to już propaganda. A moze by tak w końcu otworzyć oczy i zderzyć się z rzeczywistoscia? pro life, army of god jak wiele innych to wlasnie chrzescijnaskie grupy terrorystyczne o mniejszym lub wiekszym razeniu.

  5. @ glob & vanti

   Napisze to raz jeszcze, bo widze ze nie dociera. Moje pytanie nie dotyczy terroryzmu ale rzetelnosci autora jak i tego portalu w ogolnosci.

   1. Informacja o wyznaniu sprawcy zostala wyssana z palca – manipulacja
   2. Autor twierdzi iz miejscowa policja podala na twitterze, ze sprawca jest dzialaczem antyaborcyjnym – ordynarne klamstwo, policja tak nie napisala
   3. W zeznaniach swiadkow pojawiaja sie watki ‘oryginalnej osobowosci’ sprawcy, ktore autor pomija – manipulacja

   Za Slownikiem Jezyka Polskiego PWN:
   Propaganda:
   1…
   2. technika sterowania poglądami i zachowaniami ludzi polegająca na celowym, natarczywym, połączonym z manipulacją oddziaływaniu na zbiorowość
   3…

   W dniu wczorajszym w wyniku strzelaniny w USA zginelo 14 osob i drugie tyle zostalo rannych. Bedzie o tym na portalu choc wzmianka, czy tez wyznanie sprawcow nie zgadza sie z linia propagandowa?

   Redaktorzy Strajk.eu uwazaja czytelnikow za ciemny lud bez dostepu do internetu, wierzacy bezkrytycznie w kazde ich slowo. Maja racje? Pozostawiam to pod rozwage.

 4. „chrześcijański terrorysta zaatakował klinikę aborcyjną”

  Jakies dokladniejsze dane odnosnie wyznania „terrorysty”? Katolik? Protestant? A moze w ogole informacja o wyznaniu sciagnieta z sufitu?

  1. Według danych podawanych przez National Abortion Federation, od 1977 r. na terenie
   USA i Kanady radykalni przeciwnicy aborcji dokonali 7 morderstw (ofiary to głównie
   lekarze-ginekolodzy lub pracownicy klinik aborcyjnych), 17 prób zabójstwa, 3 porwań,
   100 napaści z użyciem żrących substancji, 41 zamachów bombowych, 173 podpaleń, 89
   prób podpalenia lub ataku bombowego, 1374 wtargnięć, 1213 aktów wandalizmu. Wiąże się
   ich też z zamachem bombowym podczas olimpiady w Atlancie w 1996 r. W późniejszym
   okresie popularną metodą walki stało się wysyłanie do klinik aborcyjnych listów z
   białym proszkiem (czyli teoretycznie z wąglikiem). Tylko w 2001 r. niejaki Clayton
   Wagner wysłał ich 550.
   Radykalni przeciwnicy aborcji w USA prowadzą też kontrowersyjną stronę internetową
   pod nazwą Nuremberg Files. Zawiera ona dane (nazwiska, adresy, numery telefonów)
   lekarzy dokonujących aborcji.

   Problem antyaborcyjnego terroryzmu jest traktowany w USA bardzo poważnie. Jeszcze pod
   koniec lat 90-tych do zwalczania tego zagrożenia przeznaczono więcej agentów FBI niż
   do monitorowania działań Al Kaidy.

   Tak zwani „obrońcy życia” w Polsce jeszcze nie posuwają się do zbrodni. Ale czy to,
   co już robią – to wciąż za mało, żeby nazwać ich złymi ludźmi? Fanatycznymi,
   bezrozumnymi, zapamiętałymi? Czy pierwsze podpalone mieszkanie, pierwszy zamach w
   szpitalu, pierwszy zamordowany lekarz albo pacjentka – czy dopiero to otworzy ludziom
   oczy na postępki tych rozszalałych fanatyków, którzy z księdzem na czele łamią prawo,
   nachodzą, nękają i pozostają bezkarni?

   Amerykanie nakręcili filmy nie tylko o heroicznych kobietach, które chore na raka i
   serce, decydują się mimo wszystko urodzić. Nakręcili też filmy o kobietach
   wykrwawiających się na podłogach własnych mieszkań i o lekarzach mordowanych w
   trakcie zabiegu na oczach bezbronnych pacjentek. O lekarzach, którzy chodzą do pracy
   ubrani w kamizelki kuloodporne, którzy nie wiedzą, czy ten dzień nie będzie ich
   ostatnim. O osobach zabijanych w imię „obrony życia”. I to nie są filmy SF.

   Nasi polscy „obrońcy życia” to ten sam ruch, co amerykański pro life, a czym tamten
   może się pochwalić? Siedem zabójstw, siedemnaście usiłowań, sto sześćdziesiąt pięć
   podpaleń, czterdzieści jeden udanych zamachów bombowych itd..

  2. Tych normalnych interesuje co nie potrzebują barbituranów co rano i wywalać choróbska z gnijącego mózgu w internecie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Brazylia: zwolennicy Bolsonaro przemocą chcą podważyć wyniki wyborów

Od wczoraj w wielu brazylijskich miastach trwają starcia między zwolennikami byłego prezyd…