Jeśli ktoś za rok będzie miał ukończone 21 lat, to będzie mógł sobie legalnie kupić i wypalić marihuanę. Pod warunkiem jednak, że zamieszka lub odwiedzi wtedy Massachusetts.

fot. wikipedia.org
fot. wikipedia.org

Ten amerykański stan wprowadził w czwartek prawo legalizujące używanie marihuany w celach rekreacyjnych. Będzie ona dostępna dla osób, które ukończyły 21 rok życia i znajdzie się w sprzedaży w licencjonowanych placówkach nie wcześniej niż za 12 miesięcy.

Ustawa weszła w życie w środę po zatwierdzeniu przez Radę Gubernatora rezultatów listopadowego referendum ws. legalizacji marihuany rekreacyjnej. Massachusetts jest pierwszym stanem na wschodnim wybrzeżu USA, gdzie będzie dozwolone używanie marihuany w celach rekreacyjnych.

Przepisy zezwalają mieszkańcom stanu, który ukończyli 21 lat, na posiadanie uncji (28 g) marihuany poza domem i 10 uncji w domu. Będzie też można uprawiać w domu do 12 roślin, ale nie na parapecie okna – bo nie wolno ich będzie wystawiać na widok publiczny.

Rośliny będą musiały być uprawiane w zabezpieczonym miejscu. Lokatorom nie będzie wolno hodować lub palić marihuany w budynku bez zgody jego właściciela. Konsumpcja marihuany w miejscach publicznych lub w czasie jazdy będzie zabroniona. Obowiązywać ma też zakaz przechowywania częściowo zużytych opakowań z marihuaną w pojazdach mechanicznych z wyjątkiem bagażnika lub zamkniętego schowka.

Niewielką ilość, do jednaj uncji, można ofiarować innej osobie, która ukończyła 21 lat. Nie można będzie z marihuaną przekraczać granic Massachusetts lub wysłać jej pocztą do innych stanów.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Kuriozalna propozycja Bułgarii pod adresem NATO

Groteskowe deklaracje bułgarskich władz na trwającej sesji Zgromadzenia Parlamentarnego NA…