Izraelscy dowódcy zabronili żołnierzom korzystania z aplikacji Pokemon GO na terenie baz wojskowych ze względu na ryzyko wycieku tajnych informacji.

fot. pixabay.com/ ColiN00B
fot. pixabay.com/ ColiN00B

Poinstruowano żołnierzy, że łapiąc pokemony, mogą przy okazji przypadkiem aktywować kamery i usługi lokalizacyjne w smartfonach, a także ściągnąć całą masę przypadkowych aplikacji, które mogą służyć wyłudzaniu informacji lub regularnemu przechwytywaniu danych z telefonów wojskowych. Wykryta może zostać np. lokalizacja ukrytych baz bądź ich fotografie i plany.

Inne izraelskie organizacje np. służby ratownicze Magen David Adom, zwracają uwagę na to, że łapanie pokemonów już teraz staje się niebezpieczne dla cywilnych obywateli Izraela. W zeszłym tygodniu 15-letnia dziewczynka spadła z roweru i doznała obrażeń głowy, a 35-letni mężczyzna zderzył się ze szklanymi drzwiami, goniąc za wirtualnymi stworkami.

Izraelskie Stowarzyszenie ds. Walki z Rakiem wydało porady dla pokemonowych graczy, aby nie korzystali z aplikacji w pełnym słońcu, aby uniknąć poparzeń. Firma AIG uruchomiła już w Izraelu specjalny pakiet ubezpieczeniowy, mający chronić przed zgubnymi skutkami poszukiwania pokemonów.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Wyłączanie mózgu jest niewskazane w żadnej sytuacji, no chyba że śpimy. Fajny pomysł AIG, nieźle zwietrzyli interes.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Sensacja wyborcza w Peru. Wiejski nauczyciel i związkowiec wygrywa z dużą przewagą I turę

Sytuacja przed wyborami w Peru powszechnie uchodziła za nieprzewidywalną, jednak w taki ob…