Na wniosek deputowanych Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów zgromadzenie Parlamentu Europejskiego zgodziło się na udostępnienie części budynków na potrzebny bezdomnych i potrzebujących podczas epidemii.

– To konkretna solidarność z obywatelami. To jest przesłanie Parlamentu Europejskiego. W porozumieniu z regionem stołecznym Brukseli postanowiliśmy udostępnić część naszego budynku osobom bezdomnym i najbardziej potrzebującym na czas tego poważnego zagrożenia dla zdrowia – oświadczył przewodniczący PE z ramienia S&D, David Sassoli.

W Brukseli w jednym z budynków PE mają zostać utworzone dwie przestrzenie. Jedna dla bezdomnych, druga dla tych, którzy opuszczą szpital, ale nadal nie mogą wrócić do domu, bo powinny odbywać kwarantannę. Dodatkowo kuchnie PE przygotują ponad 1000 posiłków dziennie dla tych w potrzebie oraz dla pracowników ochrony zdrowia. Normalnie odpowiadają one za zaopatrzenie stołówek i restauracji, gdzie na co dzień stołują się eurodeputowani, ich asystenci oraz goście PE.

– Jesteśmy blisko tych, którzy cierpią, którzy niestrudzenie pracują w naszych szpitalach, blisko mieszkańców Brukseli, a także Strasburga i Luksemburga, tych którzy nas goszczą, a dziś potrzebują naszej pomocy. Siłą Europy jest jej zdolność do działania w solidarności – zaznaczył Sassoli w przesłaniu wideo.

Druga siedziba Parlamentu Europejskiego we francuskim Strasburgu, która gości jedynie sesje plenarne zazwyczaj raz w miesiącu też ma zmienić swoje przeznaczanie w związku z pandemią. Miejsce zostało udostępnione francuskim władzom, które zapowiedziały, że zorganizują tam centrum kontroli i konsultacji dla osób podejrzewających u siebie COVID-19. Położony na obrzeżu miasta ogromny kompleks idealnie się nadaje, do tego by chorzy nie spotykali się przez przypadek z niebędącymi zakażonymi pacjentami miejskiego szpitala.

Parlament Europejski zaoferował też udostępnienie swojej floty pojazdów zarówno w Brukseli, jak i w Strasburgu oraz Luksemburgu na potrzeby związane z pandemią, w tym na transport sprzętu medycznego. – Mamy porozumienie, a teraz władze lokalne mogą zacząć planować, kiedy chcą to uruchomić. Wdrożenie jest w ich rękach – powiedziała rzeczniczka PE.

Obecnie większość pracy Parlamentu Europejskiego odbywa się w warunkach pracy domowej.

patronite

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Ludzkie paniska………… Siedzą w swych wypasionych chałupach, nie muszą nigdzie jeżdzić ani nic robić a kilkadziesiąt tysiaków euro kapie co miesiąc na konto, ludzkie paniska, o takich dobrodziejach pisała już „wieki” temu Maria Konopnicka w „Miłosierdziu gminy”.
  Żebyś się Pietrek nie posikał z zachwytu nad ich dobrocią…………..

  1. Najgorzej, że wśród bezdomnych mogą być beżowi ubogacacze. Może dlatego Pietrek się tak tym podnieca?

  2. Ad. Tolek
   Beżowi ubogacacze raczej nie bo ich Bruksela ukochała, odziała i mieszkania socjalne dała, Bruksela to ludzkie panisko……………. Dla beżowych rzecz jasna.
   A co ty Tolku tak w koło Macieju o tych beżowych, chciałbyś któregoś poczuć w sobie?
   Pozdrawiam.
   Ps. Polecam ci wycieczkę do „beżowego” Molenbeek w Brukselce – niezapomniane wrażenia!!!!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Przejęcie Polska Press przez Orlen wstrzymane? Daniel Obajtek twierdzi, że nic nie wie

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wstrzymał przejęcie wydawnictwa Polska Press przez P…